Honda Integra s motorem 1.5 Turbo pro čínský trh

Pro modelový rok 2023 se na severoamerický trh vrátil model Integra v podobě sedanu Acura. Nyní Honda přidává tento model i pro čínský trh

Pro modelový rok 2023 se na severoamerický trh vrátil model Integra v podobě sportovně vyhlížejícího sedanu Acura. Několik měsíců před debutem modelu Acura Integra vzkřísila Honda toto jméno pro čínský trh. Rodina vozů Integra nyní dostává nový přírůstek a jako jeden z mála vozů v Číně je k dispozici manuální převodovka.

Honda Integra Hatchback

Nový model Integra Hatchback (Hatchback je vlastně součástí názvu) se vyrábí ve společném podniku GAC-Honda. Jedná se o její praktičtější hatchback verzi. Jak sedan, tak hatchback oživené Integry vycházejí z jedenácté generace Hondy Civic.

Japonská automobilka začne nový model prodávat ve dvou verzích
Nový model vznikl pro čínský trh

Japonská automobilka začne nový model prodávat ve dvou verzích. K dispozici je hybridní varianta s motorem o objemu 2,0 l pracujícím v Atkinsonově cyklu. Elektrifikovaný čtyřválcový agregát disponuje výkonem 141 koní (105 kW) při 6 000 ot/min a točivým momentem 186 Nm při 4 500 ot/min.

Horkou novinkou je Integra Hatchback 240 Turbo

Velkou novinkou je však Honda Integra Hatchback 240 Turbo. Jedná se o verzi vozu s 1,5litrovým přeplňovaným motorem o výkonu 180 koní (134 kW) a točivém momentu 177 Nm.

V závislosti na preferencích zákazníka může být k dispozici buď se šestistupňovou manuální převodovkou nebo s převodovkou CVT. Jak uvádí CarNewsChina, manuální převodovky jsou v Číně obvykle vyhrazené levným vozům, což z nové Integry činí jedinečnou nabídku na trhu.

Odlišný design

Honda dokonce upravila design verze se třemi pedály, aby ji odlišila od hybridního modelu.

Díky malému spoileru na zádi a difuzoru se dvěma integrovanými chromovanými koncovkami výfuku vypadá vůz Honda Integra o něco agresivněji
Honda Integra Hatchback 240 Turbo

Díky malému spoileru na zádi a difuzoru se dvěma integrovanými chromovanými koncovkami výfuku vypadá tento vůz o něco agresivněji. Má také dvoubarevné provedení exteriéru s černou střechou a černými klikami dveří.

Sedan i hatchback

Na okraj stojí za zmínku, že Honda prodává Civic i Integru v karosářských verzích sedan a hatchback. Ačkoli je podobnost mezi nimi zřejmá, japonská firma provozuje v zemi dva různé společné podniky – GAC-Honda prodává model Integra a Dongfeng-Honda model Civic.

Zdroje: motor1, TowPoint