Caddy Life od Volkswagenu – recenze

Caddy Life

Jedná se o nejnovější generaci Volkswagenu Caddy. Současná pátá generace modelu Caddy se dodává také jako malý obytný vůz v této poměrně elegantní specifikaci California, ale zde se zaměříme na Caddy Life pro přepravu osob.

Zapomeňte na přerostlý Touareg a předražený model ID.4. Caddy Life je téměř jistě nejpraktičtějším rodinným Volkswagenem, který si dnes můžete pořídit. V některých částech světa ho můžete mít dokonce ve verzi Maxi s dlouhým rozvorem. Stále si jej musíte koupit prostřednictvím pobočky Volkswagen Užitkové vozy, ale ceny začínají na pozoruhodně příznivých 750 tisících korun.

Nový Caddy stojí na platformě MQB koncernu VW. Což znamená, že si vypůjčuje pohonné jednotky, bezpečnostní výbavu a mnoho prvků interiéru z velmi podobného modelu Mk8 Golf. Znamená to, že už nejezdí jako dodávka? To samozřejmě ne.

Co skrývá Caddy pod kapotou?

Výše zmíněné pohonné jednotky zahrnují 2,0litrový čtyřválcový turbodiesel o výkonu 101 nebo 120 koní. První z nich může být spojen pouze se šestistupňovou manuální převodovkou. Zatímco druhý má na výběr manuální nebo sedmistupňovou automatickou převodovku DSG. K dispozici je pouze jeden benzinový motor. Tím je svižný 1,5litrový čtyřválec s turbodmychadlem o výkonu 112 k, který se dodává s manuální převodovkou pouze v základní výbavě Caddy nebo s převodovkou DSG pouze v nejvyšší výbavě Life.

V nabídce nejsou žádné hybridní, PHEV ani plně elektrické varianty a neočekávali bychom, že se jich v blízké budoucnosti dočkáme – Caddy je možná ztělesněním jednoduchosti moderního automobilismu.

Většina světa možná zapomněla na pořádné MPV, ale Volkswagen měl zjevně pocit, že si nový Caddy koupí dost lidí na to, aby si zasloužil nějaký skutečný styling. Maska je moc hezká a můžete mít několik efektních metalických laků včetně „měděného bronzu“, „červené Fortany“ a „zlaté zelené“.

Interiér nového modelu Caddy
Interiér nového modelu Caddy

Jaký je závěr hodnocení?

„Velmi praktický VW, který není SUV. Výrazně těží z nové platformy MQB“
Caddy Life výrazně těží z přechodu na platformu MQB koncernu Volkswagen, má pořádnou jízdní dynamiku jako osobní vůz a lepší výbavu, než by se dalo očekávat od vozu na bázi dodávky. Dokonce dnes i dobře vypadá. Dobře, možná to není nejmódnější věc na čtyřech kolech. Za ty peníze se jedná o nesmírně prostorné rodinné auto. Nejvyšší čas zapomenout na všechny crossovery, které chcete vyzkoušet.

Zdroje: TopGear, Vapol