Monterey Car Week, užijte si ho z pohodlí gauče

Monterey Car Week se k nám opět snesl a potěšil naše oči a uši těmi nejextravagantnějšími a nejexkluzivnějšími nabídkami z automobilového světa. Každoročně se do kalifornského Monterey sjíždějí ti nejbohatší automobiloví nadšenci z celého světa, aby zde strávili týden plný pozérství na fosilní paliva.

Nejde však jen o okázalé předvádění a koruna Týdne automobilů. Pebble Beach Concours d’Elegance považujeme za nejlepší přehlídku automobilů na světě. Vítězství na Pebble znamená okamžitý skok v ceně vozu a obrovský status ve světě sběratelských vozů. Až na několik málo výjimek se vozy přijaté na Concours nesmějí vrátit během 10 let, pokud nezměnily majitele a nejsou čerstvě zrestaurované (nebo se nejedná o původní zachovalý vůz).

Pokud vám to všechno zní stejně zajímavě, můžete si přehlídku užít i bez utrácení stovek dolarů za vstupenku. Stejně jako v minulých letech budou na místě reportéři, kteří zkoumají favority. A na webu CarAndDriver bude živé blogování. Pravidelné nahrávání informací na Instagram nebude chybět, takže se nezapomeňte podívat. Níže uvedené možnosti jsou také užitečné, pokud chcete získat informace přímo od koně.

2022 pebble beach motoring classic
Monterey Car Week

Rozpis Monterey Car Week

  • Pebble Beach Motoring Classic (7. – 20. srpna)

Jistě, většina aut v rámci Monterey Car Week pravděpodobně vidí méně chodníků než ten projekt, který vám hnije za domem. Nicméně to neplatí pro účastníky Pebble Beach Motoring Classic. 8. srpna účastníci vyrazí z Kirklandu ve státě Washington a za osm dní ujedou zhruba 2 400 km, než dorazí do kalifornského Monterey. Loňské startovné pro jeden vůz a dvě osoby činilo 14 000 dolarů (300 000 Kč) a nezahrnovalo ubytování v Monterey. Bohužel se na tuto akci těžko naladíte, pokud se sami nedostanete na trasu. Vzhledem k tomu, že auta řídí jejich majitelé, nebudou pravděpodobně trávit cestu nahráváním na Instagram.

  • Rolex Monterey Motorsports Reunion (16. – 19. srpna)

Některé z nejvzácnějších závodních vozů v historii stráví čtyři dny mezi 17. a 20. srpnem na Monterey Car Week závoděním na okruhu Laguna Seca Raceway. Pozvali přibližně 550 vozů, přičemž hlavní pozornost se letos soustředí na 70. výročí modelu Corvette. Kromě vozů Corvette všech generací se představí historické vozy Formule 1, závodní vozy Trans Am a vozy IMSA ze 70. let. Na kanálu Laguna Seca Youtube by měl být k dispozici stream, nebo jej sledujte na sociálních sítích pomocí těchto značek: #RolexReunion #MontereyCarWeek #WeatherTechRaceway.

  • Legendy v autobahnu (17. srpna)

Americké kluby značek Audi, BMW a Mercedes-Benz se každoročně spojují, aby společně uspořádaly přehlídku všech německých značek Concours d’Elegance, která se koná v kalifornském Pacific Grove. Sledujte tyto značky a účty na Instagramu, kde najdete fotografie a videa. Všichni členové klubu se mohou těšit na další informace a tipy: #legendsoftheautobahn @bmwcca @audiclubna @mercedesbenzclubofamerica.

  • The Quail, setkání motorsportu (18. srpna)

The Quail se pyšní tím, že je nejokázalejší z akcí v Pebble, i když hlavní důvod, proč tam všichni jezdí. Pebble Beach Concours d’Elegance se koná o dva dny později na Monterey Car Week. Letošní témata zahrnují 50. výročí modelu RS Carrera z roku 1973, Porsche 959, Bentley R-Type Coupe z 50. let a Eyes on Italian Design. Sledujte 18. srpna #thequail.

Přesouváme se na jih Evropy

  • Concorso Italiano (19. srpna)

Italské vozy zasahují přímo do srdce automobilového světa a Concorso Italiano se zaměřuje až na 1000 italských vozů a motocyklů. Pro více informací sledujte @concorsoitaliano a #concorsoitaliano.

quail lodge at pebble beach 2019
Monterey Car Week
  • Concours d’Lemons California (19. srpna)

Pokud se vám při čtení o všech těch obscénně bohatých majitelích klasických a exotických vozů dělá špatně z jediné pomačkané dolarové bankovky v peněžence, odreagujte se při záměrně bláznivém Concours d’Lemons. Sledujte @concoursdlemons a #concoursdlemons 19. srpna nebo se podívejte na webové stránky Lemons, kde najdete další informace a shrnující video.

  • Pebble Beach Concours d’Elegance (20. srpna)

Pokud vaše bankovní konto vypadá podobně jako naše, pravděpodobně nemáte peníze na to, abyste vyhodili 525 dolarů (11 500 Kč) za vstupenku a spoustu dalších peněz za hotely a jídlo. Naštěstí si můžete Concours d’Elegance 20. srpna pustit. Uložte si do záložek oficiální livestream z Pebble Beach a připravte si dobrý koktejl s nejlepším alkoholem. Pořád to bude levnější než drinky na trávníku v Kalifornii a nikdo vás nebude soudit za to, že jste si špatně uvázali motýlka.

Zdroj: caranddriver, Vapol