Sony Honda Mobility uvede první vůz v lednu 2023

Nová firma Sony Honda Mobility se v budoucnu zaměří na vývoj a prodej elektrických vozidel, přičemž první vozy se začnou prodávat v roce 2026

Začátkem tohoto roku značka elektroniky Sony a výrobce automobilů Honda oznámili, že uzavřou partnerství a vytvoří společnost Sony Honda Mobility Inc. Nová společnost se v budoucnu zaměří na vývoj a prodej elektrických vozidel. První vozy se začnou prodávat v roce 2026.

Sony Honda Mobility

Plánem nové společnosti, která vznikne v tomto roce, je „zapojit se do společného vývoje a prodeje elektrických vozidel na baterie s vysokou přidanou hodnotou a komercializovat je ve spojení s poskytováním služeb mobility“.

Sony Honda Mobility Inc. nyní tvrdí, že její první vůz se má představit v Las Vegas 4. ledna 2023. Jeden den před veletrhem spotřební elektroniky. V upoutávkovém videu firma poskytuje velmi nepatrný pohled na vůz a zdůrazňuje to, co vypadá jako kapota a hrana dveří.

Upoutávka

Odbornost společnosti Honda v oblasti výroby znamená, že převezme odpovědnost za výrobu vozidel. Sony představí digitální služby pro budoucí platformu mobility.

Předobjednávky na nový vůz by měly začít od začátku roku 2025. Samotný prodej by měl začít před koncem roku 2025. Vůz se začne vyrábět v severoamerické továrně Honda. USA se stane prvním státem, který na jaře obdrží vůz Sony Honda Mobility Inc. 2026.

Firma říká, že se zaměří na „tři A“, což znamená autonomii, augmentaci a afinitu. Autonomie úrovně tři je jedním z cílů, což znamená, že řidiči mohou sundat ruce z volantu. Augmentace se zaměří na poskytování více zábavy prostřednictvím technologie virtuální reality. Afinita se zaměří na budování „společnosti interaktivní mobility“, která pomůže s poprodejními službami.

Koncept Vision S 02

Společnost Sony již dříve oznámila svůj záměr stát se automobilovou značkou odhalením svého konceptu Vision S 02 na veletrhu CES v Las Vegas začátkem tohoto roku. Sedmimístný – 4,85 metrů dlouhý prototyp SUV pohání dvojice elektromotorů o celkovém výkonu 563 koní. Motory nabízí zrychlení z 0 na 100 km/h za méně než pět sekund. Technologie baterie, velikost a předpokládaný dojezd Sony nezveřejnilo, když odhalilo Vision S 02 spolu s oznámením vytvoření nové společnosti s názvem Sony Mobility Inc.

Společnost Sony již dříve oznámila svůj záměr stát se automobilovou značkou odhalením svého konceptu Vision S 02 na veletrhu CES v Las Vegas začátkem tohoto roku
Sony Vision S 02

Snímky interiéru Vision S 02 odhalily podobné designové prvky jako u původního konceptu Vision-S značky, s displejem s vysokým rozlišením po celé šířce namísto konvenční palubní desky a obrazovkami opěrek hlavy pro cestující ve druhé řadě. Uprostřed třetí řady je také otočný ovladač – potenciálně umožňuje osobám na šestém a sedmém sedadle ovládat audio nebo multimediální funkce. Zda se nový elektromobil od Sony Honda Mobility Inc inspiruje Vision S 02 nebo ne, se teprve uvidí.

Radost ze spolupráce

V komentáři k oznámení nové společnosti Toshihiro Mibe, generální ředitel společnosti Honda Motor Co., řekl: „Jsme velmi potěšení, že jsme podepsali dohodu o společném podniku se společností Sony. Tato firma má silné stránky v oblasti pokročilých digitálních technologií a sdílí naši touhu čelit novým výzvám.“

Kenichiro Yoshida, generální ředitel společnosti Sony, dodal: „Jsme nadšení, že jsme se setkali s partnerem, společností Honda, která má rozsáhlé globální úspěchy a znalosti,. Dále jsme rádi, že jsme podepsali dohodu o společném podniku mezi těmito dvěmi společnostmi. V budoucnu se snažíme přispívat k vývoji mobility spojením špičkových ekologických a bezpečnostních technologií společnosti Honda. Navíc chceme rozvíjet schopnosti mobility, technologie výroby karoserií vozidel a zkušenosti s řízením poprodejních služeb s našimi odbornými znalostmi v oblasti zobrazování, snímání, telekomunikací, sítí a zábavní technologie.“

Zdroje: autoexpress, Vapol