Jeep Compass 2023 dostane nový motor

Společnost Jeep zveřejnila aktualizace modelu Compass pro modelový rok 2023. SUV nyní pohání turbomotor o objemu 2,0 l

Společnost Jeep zveřejnila aktualizace modelu Compass pro modelový rok 2023. SUV nyní pohání turbomotor o objemu 2,0 l. Compass se můře pochlubit také několika dalšími aktualizacemi. Aktualizované jsou také možnosti pohonu, což by měla být dobrá zpráva pro ty, kteří hledají robustnost v kompaktním voze.

Jeep Compass

Přeplňovaný řadový čtyřválcový benzinový motor o objemu 2,0 l s přímým vstřikováním, který se v Jeepu Compass nabízí poprvé, disponuje výkonem až 200 koní (149 kW) a točivým momentem 221 Nm. To údajně zajišťuje výjimečnou odezvu a lepší jízdní vlastnosti.

Kromě toho je nyní systém Active Drive 4×4 od Jeepu standardem pro celou modelovou řadu.

Přeplňovaný řadový čtyřválcový benzinový motor o objemu 2,0 l s přímým vstřikováním, který se v Jeepu Compass nabízí poprvé, disponuje výkonem až 200 koní
Jeep Compass

Systém Jeep Active Drive 4×4 je plně automatický. Bez nutnosti jakéhokoli zásahu řidiče při jakékoli rychlosti zajišťuje bezproblémový provoz v režimu pohonu všech kol i mimo něj. Modely Compass Trailhawk, které jsou na přání vybavené systémem Jeep Active Drive Low 4×4, se mezitím mohou pochlubit nejlepším poměrem 20:1 ve své třídě.

Oba systémy Jeep Active Drive a Active Drive Low 4×4 jsou vybavené systémem Jeep Selec-Terrain, který má až čtyři režimy: Auto, Snow, Sand/Mud a režim Rock, který je exkluzivní pro model Trailhawk.

Nové funkce a speciální edice

Součástí standardní výbavy celé řady jsou také pokročilé bezpečnostní funkce Jeep. Patří mezi ně detekce ospalého řidiče, upozornění na připomínku jízdy na zadních sedadlech a bezpečnostní alarm. Modely Latitude a vyšší jsou standardně vybavené automatickou regulací dálkových světel.

Součástí standardní výbavy celé řady jsou také pokročilé bezpečnostní funkce Jeep
Interiér

Pro ty, kteří se chtějí odlišit, jsou k dispozici tři jedinečné vzhledy a speciální edice. Speciální edice modelu Compass (RED) získává více barevných možností exteriéru. Modely Compass Sport a Latitude jsou standardně vybavené novou sadou 17 palců širokých kol.

Jeep Compass pro rok 2023 je již možné objednat v pěti různých výbavách 4×4: Sport, Latitude, Latitude LUX, Limited a Trailhawk s odolnou výbavou. Do severoamerických showroomů by měl začít přijíždět v prvním čtvrtletí roku 2023.

Zdroje: motor1, Top-Vozíky