Elektrický sedan HiPhi A z Číny zvládne stovku za dvě vteřiny

Čína nabízí nový elektrický sportovní sedan. Speciální model zrychlí z 0-100 km/h za něco málo přes dvě sekundy. Přichází nový model HiPhi A

Další den, další nové elektrické vozidlo z Číny. Tentokrát tu máme poněkud speciální model, protože slibuje zrychlení z 0-100 km/h za něco málo přes dvě sekundy. K dalším číslům se dostaneme za chvíli. Nejprve však pozdravte nový elektrický sedan A od výrobce automobilů HiPhi.

Elektrický sedan A od HiPhi

Pro nezasvěcené, HiPhi je čínský výrobce elektrických vozidel zaměřený na vývoj a výrobu luxusních a výkonných vozů. Nové HiPhi A je založené na Z (ne, nemluvíme o Nissanu Z). Společnost představila robustní elektrický liftback sedan s výkonem 600 koní již v březnu a od té doby to eskalovalo.

Skutečné auto má být od pátku vystavené na nadcházejícím autosalonu v Guangzhou 2023
HiPhi A se poprvé představí na autosalonu Guangzhou 2023

Automobilka slibuje, že se neplánuje zabývat pouze rendery. Skutečné auto má být od pátku vystavené na nadcházejícím autosalonu v Guangzhou 2023. První dodávky zákazníkům se plánují na začátek roku 2025.

Pohonné ústrojí a výkon

Zatímco Z má dvoumotorové elektrické hnací ústrojí, A je poháněné třemi elektromotory. Jeden najdete na přední nápravě a dva vzadu, jeden pro každé zadní kolo. Jedná se o vlastní vyvinutý systém, který má špičkový výkon 1 287 koní.

Elektrická energie pochází z bateriového bloku s dosud nezveřejněnou kapacitou, který by měl být schopný vybít až 1500 kilowattů ve špičce
Elektromobil nabídne maximální rychlost téměř 300 km/h

Elektrická energie pochází z bateriového bloku s dosud nezveřejněnou kapacitou, který by měl být schopný vybít až 1500 kilowattů ve špičce. Hnací ústrojí je založené na 800voltové elektrické architektuře (rovněž vlastní vývoj společnosti). Tato architektura slibuje udržení špičkového výkonu po dobu delší než 30 minut. V důsledku toho je maximální rychlost EV uvedená kolem 299 km/h.

Další vychytávky od společnosti HiPhi

Systém vzduchového odpružení sdílený s HiPhi Z je standardem, ale model A jej vylepšuje nastavením zadního řízení, adaptivními tlumiči a novým systémem vektorování točivého momentu. Společnost také říká, že elektrické výkonné vozidlo má dokonalé rozložení hmotnosti 50:50. HiPhi se spojil s Apollo Automobil, společností stojící za elektrickými superauty Intensa Emozione a G2J, aby uvedli tento nový model k životu.

Společnost HiPhi slibuje, že v nadcházejících měsících odhalí další podrobnosti. Těšíme se na to, zda se nové A začne prodávat na trzích mimo Čínu, protože společnost již má showroomy v Německu a Norsku. Nedělejte si však naděje na americký start.

Zdroje: motor1, Vapol