Honda e Limited Edition v retro stylu

Japonská automobilka Honda e přichází s novým elektromobilem Limited Edition. Vyrobí se ho pouhých padesát kusů

Honda e v retro stylu získává variantu s názvem Limited Edition a také vnější vylepšení.

Přišla nová verze s označením „Limited Edition“ elektrického supermini Honda e. Honda e dostojí svému jménu a do Evropy má přijít pouze 50 těchto exemplářů. Honda rovněž omezila stylistické úpravy na minimum s černými odznaky po celém obvodu. Dále s lakem Premium Crystal Red a jedinečným designem 17palcových černých slitin.

Nová verze Limited Edition vychází z modelu Advance. To znamená, že je vybavená větší 3,5kWh baterií a motorem o výkonu 152 koní. To by mělo znamenat, že limitovaná edice nabízí zrychlení z 0-100 km/h za 8,3 sekundy a maximální rychlost 144 km/h.

Honda e Limited Edition se může pochlubit jedinečným designem 17palcových černých slitin
Kola Honda e Limited Edition

Maximální dojezd pro limitovanou edici by měl být 210 km a nabíjení z rychlonabíječky z 0 na 80 % trvá 30 minut. S domácím wallboxem o výkonu 7,4 kW napájení trvá lehce přes pět hodin.

Honda e a nový design

Zatáhněte za zapuštěné kliky dveří a uvnitř vidíme stejně elegantní a dobře vybavený interiér jako v běžné Hondě e. Nachází se zde 8,8palcový TFT panel před řidičem a dvěma 12,3palcovými dotykovými obrazovkami. Tyto dotykové obrazovky mají na starosti infotainment. Použití digitálních zpětných zrcátek znamená, že jsou k dispozici dvě další obrazovky, které ukazují, co je za vámi.

Honda pověřila současného mistra světa Formule 1, Fina Maxe Verstappena, aby řídil nový model Limited Edition od Honda e v italské Dozze. Před jeho vítězstvím na Velké ceně Emilia Romagna v dubnu tohoto roku.

„Honda e Limited Edition je prostě nádherná. Má příjemný vzhled, kompaktní design. Řízení v tomto voze začne bavit každého. Jedná se o skvělé elektrické městské vozidlo,“ řekl Verstappen.

Model Limited Edition má být k dispozici k objednání již nyní a cena začíná od jednoho milionu korun. Což je nárůst o téměř 200 tisíc korun oproti modelu Advance.

Zdroje: autoexpress, Top Vozíky