19 nových elektromobilů Nissan do roku 2030

Nissan vidí rostoucí potenciál a poptávku zákazníků po elektrických a elektrifikovaných vozidlech a chce do roku 2030 19 nových elektromobilů

Nissan vidí rostoucí potenciál a poptávku zákazníků po elektrických a elektrifikovaných vozidlech a chce do roku 2030 19 nových elektromobilů. Strategie Nissan Ambition 2030, oznámená již v roce 2021, počítala s uvedením 23 elektrifikovaných a 15 plně elektrických vozidel do konce desetiletí. Avšak v aktualizované podobě chce japonská firma uvést ještě více hybridizovaných a bateriových modelů. Chce totiž vyhovět „potřebám jednotlivých trhů, zlepšit konkurenceschopnost vývoje a výroby v globálním měřítku“.

Nové automobily Nissan

Nissan chce mít nyní do fiskálního roku 2030 nejméně 19 nových elektromobilů a 27 nových elektrifikovaných modelů. Ve svém globálním portfoliu plánuje automobilka do tohoto roku dosáhnout alespoň 55 % hybridů a elektromobilů od svých dvou značek Nissan a Infiniti.

V Evropě by měly elektrifikované vozy do roku 2026 tvořit až 98 % prodejů společnosti
Jedním z nových elektromobilů společnosti je NIssan Ariya

V Evropě by měly elektrifikované vozy do roku 2026 tvořit až 98 % prodejů společnosti. Ve Spojených státech je cílem 40 % plně bezemisních vozů do konce desetiletí.

Plán pro elektrifikované vozy

Podle aktualizovaného plánu by se měl celosvětový podíl elektrifikovaných vozidel společnosti do roku 2026 zvýšit z původně plánovaných 40 % na více než 44 %. Navzdory obrovskému nárůstu poptávky po elektromobilech v Číně má Nissan poněkud konzervativní prognózu pro své podnikání v této zemi. Do roku 2026 zde chce mít 35 % prodejů elektrifikovaných vozů, což je méně než dříve oznámených 40 %. V roce 2024 však značka uvede na trh speciální elektromobil určený pouze pro Čínu.

Aliance tří automobilek

Nissan je spolu s Renaultem a Mitsubishi součástí jednoho z největších automobilových konglomerátů na světě. Tyto tři společnosti loni v lednu oznámily, že investují 25 miliard dolarů do společného vývoje a uvedení více než 35 nových elektrických modelů na trh do konce desetiletí.

Aliance Renault-Nissan-Mitsubishi uvedla, že 90 % z těchto 35 nových produktů má být založených na pěti společných platformách. A to na platformách CMF-AEV, KEI-EV, LCV-EV, CMF-EV a CMF-BEV. Ve spolupráci se společnými dodavateli chtějí tyto tři značky snížit ceny baterií o 50 % v roce 2026 a o 65 % v roce 2028.

Zdroje: motor1, Vapol