Skladby Nature jako oficiální umělec na Spotify. Získané peníze půjdou na ochranu přírody

Skladby Nature se oficiálně staly umělcem na Spotify. Zpěváci, skladatelé a kapely, kteří skladby používají, si je mohou přidat mezi umělce

Skladby Nature se oficiálně staly umělecem na Spotify. To znamená, že zpěváci, skladatelé a kapely, kteří tyto zvuky používají, se mohou rozhodnout přidat si ji mezi své umělce. Skladby Nature si nyní můžete poslechnout na všech hlavních platformách pro streamování hudby.

Zisky ze streamovacích platforem jdou na ekologické účely

Nová iniciativa uzná skladby Nature jako oficiálního umělce. To znamená, že zpěváci, skladatelé a kapely, kteří tyto zvuky používají, se mohou rozhodnout přidat si ji mezi hlavní umělce. Část jejich zisků ze streamovacích platforem, jako jsou Spotify a Apple Music, se pak rozdělí na ekologické účely.

Výnosy ze skladeb Nature, ve kterých se objeví zvuky přírody, půjdou na podporu projektů na ochranu a zachování biologické rozmanitosti v rámci iniciativy Sounds Right od Muzea pro OSN – UN Live.

Výnosy ze skladeb Nature, ve kterých se objeví zvuky přírody, půjdou na podporu projektů na ochranu a zachování biologické rozmanitosti v rámci iniciativy Sounds Right od Muzea pro OSN - UN Live
Skladby Nature si můžete pustit na Spotify a přidat si je mezi oblíbené umělce

Na stránce umělců pro přírodu se objeví také ambientní nahrávky z prostředí celého světa od deštných pralesů po oceány. Nejméně 70 % zisku z těchto skladeb půjde rovněž na financování ochrany přírody.

Udržitelnější cesta pro všechny

„Populární kultura, stejně jako hudba, má sílu zapojit miliony a miliony lidí, podnítit pozitivní globální změnu ve velkém měřítku a přivést nás všechny na udržitelnější cestu,“ říká Katja Iversen, výkonná ředitelka Muzea pro OSN – UN Live.

„Ve světě, kde empatie klesá a mnoho lidí má často pocit, že na jejich činech téměř nezáleží, se Sounds Right a UN Live setkávají s lidmi tam, kde už jsou – na jejich obrazovkách a ve sluchátkách – s příběhy a formáty, s nimiž se mohou ztotožnit, a s činy, které jsou pro ně důležité. „Uznání přírody jako cenného umělce, kterým skutečně je, změní pravidla hry.“

Na co se použijí peníze?

UN Live doufá, že se během prvních čtyř let projektu podaří získat 40 milionů dolarů. Na to, jak se fond rozdělí, by měla dohlížet nezávislá komise složená z odborníků na ochranu přírody, obhájců práv včetně domorodých obyvatel a ochránců přírody ze zemí globálního Jihu.

Mezi současné cíle fondu patří ochrana lesů na Madagaskaru a snaha zabránit hlubinné těžbě.

Umělci na podporu iniciativy vydali také písně ve spolupráci s přírodou. Brian Eno zremixoval verzi své písně Get Real od Davida Bowieho s použitím křiku hyen, havranů a divokých prasat.

Zpěvačka Ellie Goulding zremixovala svou skladbu Brightest Blue s použitím zvuků z deštných pralesů Kolumbie. Popsala zvuky jako „jedno z nejkrásnějších a na biodiverzitu nejbohatších prostředí na naší nádherné planetě“.

Zdroje: Euronews, Vapol