GM sedan Buick ke Dni díkůvzdání

Na Instagramu designového domu automobilky GM (General Motors) se v době Dne díkůvzdání objevil koncept sedanu Buick

Ve Spojených státech amerických probíhal ve čtvrtek 24. listopadu svátek Den díkůvzdání. A zatímco někteří Američané měli starosti s přípravou krocana, společnost General Motors Design měla na práci úplně něco jiného. Na oficiálním Instagramu designového domu GM, který sdílel fotografie na jednom ze svých kanálů na sociálních sítích, se v době Dne díkůvzdání dostaly fotografie nového konceptu sedanu Buick.

Buick sedan od GM

Fotografie nového konceptu sedanu Buick spíše připomínají koncept Wildcat EV. Wildcat EV se poprvé představil na začátku letošního roku. Červený vůz sdílí s konceptem elektromobilu několik společných znaků. Nicméně se zdá, že na skice jde spíše o sedan než o kupé 2+2.

Koncept sedanu Buick zveřejněný na Instagramu vytvořil Aaron Riggs (@zambiniftm) na platformě sociálních médií. Podle údajů na síti LinkedIn je Riggs od července 2012 seniorním kreativním designérem ve společnosti GM. Stal se také hlavním designérem exteriéru konceptu Cadillac Escala, který se objevil na trhu v roce 2016. Dále v roce 2012 vytvořil originální skici a hliněný model v měřítku 1:1 pro Buick Avista Concept.

Budoucí designový jazyk značky

Koncept Wildcat EV je samozřejmě předobrazem budoucího designového jazyka značky Buick. Přichází s výraznými dveřmi, které údajně ovlivní sériové modely Buick v dohledné budoucnosti. Stejně jako výše uvedená skica nového červeného konceptu sedanu přichází s hranatou přední částí, ostrými záhyby, supertenkými světlomety a lichoběžníkovou mřížkou chladiče.

Kabina, která odráží divoké vnější rysy konceptu Wildcat EV, je vybavená nejméně dvěma digitálními obrazovkami. Dále zde můžeme najít štíhlou palubní desku a sedadly ve stylu kokpitu s konzolovými opěrkami hlavy. Červený koncept sedanu však zatím nemá vlastní obrázky pro náhled do interiéru.

Není jasné, zda tato skica předznamenává plnohodnotný koncept sedanu pro Buick nebo možná sériový model v blízké budoucnosti. Víme jen, že pokud ano, měly by jej zcela jistě pohánět baterie. A to z toho důvodu, že Buick se do konce desetiletí chystá na plně elektrický pohon.

Zdroje: motor1, Top-Nosiče