První snímky elektrického kupé od značky Nio

Nio je značka elektromobilů s globálními ambicemi. V listopadu společnost Nio oznámila, že pracuje na různých dostupnějších EV. Jedno z těchto připravovaných elektromobilů zahlédl auto blogger a následovník Nio, @肉肉爸比ev, v Číně. 

Menší kupé SUV vypadá, jako zabalené v těžké kamufláži, při zahlédnutí, jak jede po silnicích. První snímky elektrického kupé, vypadají tak, že jde o aktualizovanou verzi aktuálního kupé Nio EC6, která začíná v přepočtu na 1 300 000 Kč. 

Nio EC6 Spotted Zadní; První snímky elektrického kupé od značky Nio
Nio EC6 Spotted

Tato základní varianta se pohání motorem 324 kW AWD. Verze nejvyšší řady produkuje více než 406 kW díky dvoumotorovému nastavení.

Aktuální EC6 také sedí na platformě NT 1.0 společnosti Nio, u které se očekává přechod na platformu NT 2.0. Aktualizovaná platforma nabídne chytřejší zážitek z jízdy díky inteligentní technologii kokpitu, ale i lepším asistenčním funkcím řidiče.

První snímky dostupnějšího elektrického luxusního kupé

Současný model EC6 zestárnul, ale s mezinárodní expanzí Nio se dobře zdokumentovalo, že by značka ráda vyvíjela cenově dostupnější elektromobily. Aktualizovaný EC6 by mohl nabídnout právě to.

Nio EC6 řízení
Nio EC6

Aktuální EC6 nabízí koeficient odporu 0,26 a dokáže ujet z 0-100 km/h za 4,5 sekundy. Nabízí se s 70 kWh baterií a také větší 100 kWh baterií, která může nabídnout více než 600 km dojezdu NEDC.

Spolu s dalšími funkcemi se technologie výměny baterií Nio stává součástí zážitku z vlastnictví. Typickou baterii lze vyměnit za méně než 7 minut. 

Nio minulý měsíc také uvedlo na trh nový EC7, který nabízí novou platformu NT 2.0 a po uvedení na trh lze stávající vozidla aktualizovat tak, aby byla v souladu s vizí růstu společnosti. 

Nio Showcase Švédsko Multiple EV; První snímky elektrického kupé od značky Nio
Nio Showcase Švédsko Multiple EV

Trhy jako Evropa byly dalším krokem pro globální expanzi značky a dokonce i na nedávném veletrhu elektromobilů ve Švédsku byl Nio překvapen zájmem evropských zákazníků o jejich řadu všech elektromobilů. 

Nadcházející dostupnější EC6 bude tak velmi žádoucím elektromobilem, protože Nio pokračuje v expanzi do Evropy před vstupem na americký trh.

Zdroj: thedriven, Vapol