Aehra SUV odhalila interiér s obrovským displejem

Italská společnost Aehra nedávno upoutala pozornost debutem svého zatím nepojmenovaného SUV a nyní odhalila interiér vozu

Italská společnost Aehra nedávno upoutala pozornost debutem svého zatím nepojmenovaného SUV. Jednalo se však pouze o vnější premiéru, což znamená, že nyní nastal čas se podívat do interiéru tohoto pětimístného crossoveru se zajímavými dveřmi.

Interiér SUV Aehra

Jak jste si možná představili, uvnitř vozu se skrývá ještě více zajímavostí. S plně otevřenými dveřmi v kombinaci motýlích a racčích křídel se nedá přehlédnout jediný displej táhnoucí se nepřerušovaně přes celou šířku palubní desky. Když na to přijde, zabírá znepokojivou část prostoru před čelním sklem.

Tato rozsáhlá obrazovka má dva účely a tedy i dvě nastavení. Při jízdě je z větší části zasunutá do palubní desky a viditelná je pouze její horní část s digitálními přístroji a informacemi z navigace. Na obou stranách jsou umístěné trvalé digitální displeje pro vnější boční zrcátka.

Tato rozsáhlá obrazovka má dva účely a tedy i dvě nastavení. Při jízdě je z větší části zasunutá do palubní desky a viditelná je pouze její horní část s digitálními přístroji a informacemi z navigace
Interiér a palubní deska s dlouhým displejem

Při zaparkování se obrazovka roztáhne a v podstatě se z ní stane obrovský mobilní kancelářský monitor. Nebo jako mobilní domácí kino či mobilní zasedací místnost. Aehra nabízí tyto a další návrhy pro konfigurovatelnou obrazovku. Avšak se nejedná o jedinou obrazovku v palubní desce.

Menší dotyková obrazovka umístěná nízko slouží jako ovládací centrum pro primární funkce infotainmentu a pak je tu volant. Ten je spíše jako u Tesly s volantem ve tvaru jařma, i když podle Aehry je ódou na závodní vozy i letadla. Ať tak či onak, design poskytuje prostor pro další malou obrazovku na horním věnci volantu. Ta zobrazuje základní informace o vozidle, jako je rychlost a dojezd.

Pohodlí především

Řidič a cestující mají díky dlouhému rozvoru s krátkými převisy dostatek prostoru pro nohy. Elektrická platforma umožňuje zcela rovnou podlahu, takže cestující na zadních sedadlech se mohou na dlouhých cestách pohodlně natáhnout a sklopit. Aehra začne SUV nabízet ve čtyřmístné nebo pětimístné konfiguraci.

Elektrická platforma umožňuje zcela rovnou podlahu, takže cestující na zadních sedadlech se mohou na dlouhých cestách pohodlně natáhnout a sklopit
Aehra SUV se zvedacími dveřmi

Konkrétní údaje, jako jsou krychlové metry úložného prostoru, prostor nad hlavou nebo dokonce velikost obrazovky, zatím nejsou k dispozici. SUV je v této fázi stále jen digitálním konceptem. Nicméně mluvčí Aehry pro Motor1.com uvedl, že stavba prototypu začne, jakmile se potvrdí dodavatelé a zhotovitelé různých dílčích komponentů. To by se mělo stát na začátku druhého čtvrtletí roku 2022. Do té doby je podle začínajícího výrobce zajištěné značné soukromé financování.

Zdroje: motor1, Top-Nosiče