BYD uvede v Austrálii elektrický crossover Atto 3

Čínský výrobní gigant BYD uvede v sobotu 19.2.2022 v Austrálii na trh své první elektrické vozidlo nazvané BYD Atto 3, přejmenovanou verzi svého Yuan Plus vyrobeného pro místní trh.

Crossover BYD Atto 3

Podle webových stránek dovozce BYD v Austrálii, EVDirect, má být BYD Atto 3 uveden na trh v sobotu 19. 2. 2022 večer a očekává se, že bude prvním z řady elektrických vozidel BYD dovezených do Austrálie, které budou soutěžit cenou s vysoce kvalitním benzínem.

Yuan Plus směřující do Austrálie byl testován v Číně již v prosinci, označený „australským designem a hodnotícím modelem 2022“, po komentářích z počátku roku, že Yuan Plus zamíří do Austrálie začátkem roku 2022.

Generální ředitel společnosti EV Direct Luke Todd přivedl modely EV společnosti BYD na australský trh a byl po ruce v Číně, aby pomohl s finálním designem a testováním vozidel BYD Yuan Plus vyrobených podle australských specifikací.

A tento týden Todd v komentářích pro tisk vysvětlil, že EVDirect investoval „desítky milionů“ dolarů do specifických australských výrobních linek v jedné z mega čínských továren BYD.

Čínská výrobní společnost BYD

„BYD je největší globální společnost, o které většina lidí nikdy neslyšela. Je jedním z předních světových výrobců pokročilých baterií, přičemž významný podíl společností vyrábějících mobilní telefony používá baterie BYD,“ řekl.

„Tato technologie v kombinaci s předními světovými evropskými a světovými týmy v oblasti designu automobilů se nyní spojila do vytváření vzrušujících osobních EV.

atto 3
Atto 3

Očekává se tedy, že brzy začne výroba 15 000 EV, očekává se, že to bude Atto 3, „úhledně vypadající kompaktní SUV s dojezdem přes 500 KLM, poháněné exkluzivními napájecími zdroji Blade Battery.

První snímky BYD Atto 3 se také objevily na začátku tohoto měsíce a zdůrazňovaly elegantní vzhled SUV vozu a dotykovou obrazovku orientovanou na šířku na tvarované dvoubarevné palubní desce.

Obrázky se objevily na sociálních sítích a vyvolaly četné komentáře.

Hodnocení vozu s řízením na levé straně

Ukazují ostré elegantní vozidlo, kterému dal palec nahoru Mark Mansour. Ten si všiml BYD Han, který se poprvé přivezl do Austrálie s řízením na levé straně k hodnocení v lednu 2021, ve volné přírodě.

“ Vypadá to skvěle,“ řekl v komentářích pro The Driven. „Tento model měl levostranné řízení, a měl kvalitu provedení slušnou. Lak se zdál dobrý, panely všechny perfektně zarovnané a kvalita výroby vypadala dobře.“

Členové skupiny komentující sdílené obrázky byli převážně pozitivní. „ BYD se ve velmi krátké době stane masivním hráčem na automobilovém trhu,“ řekl jeden člen.

“ Toto bude (Tesla) M3 největší konkurent. Navrhují ekvivalent M3P za podobnou cenu jako RWD ,“ řekl další.

„Pokud to dokážou a podpoří to servisními centry a techniky, budou ve velmi dobré pozici,“ řekl třetí.

Servisní centra mycar

Ve skutečnosti společnost EV Direct uzavřela smlouvu se servisními centry mycar. To aby zajistila dodávku, servis a údržbu pro všechny zákazníky BYD.

Podle šéfa EV Direct Luka Todda, jehož obchodní model přímého spotřebitele uzavřel světově první exkluzivní smlouvu s čínským gigantem EV. Proto aby se společnost vyhnula nákladným nákladům na obchodníky s prostředníky. Atto 3 s pravostranným řízením a další BYD EV budou postaveny na speciální montážní lince. A to pro australské a novozélandské trhy se specifikacemi specifickými pro daný trh.

BYD Atto 3. Zdroj: EV Direct
BYD Atto 3

Cena BYD Atto 3 se také stanovuje tak, aby těžila z grantů 3 000 USD (v přepočtu 64 293 Kč). A to od vlád viktoriánské vlády a vlády Nového Jižního Walesu.

Aby však ještě více pobídli ty, kteří chtějí přejít na elektrické vozidlo. BYD a EVDirect zahajují to, co popisují jako „největší tržně řízený stimul EV v zemi“. Nízkoúrokové spotřebitelské zelené financování prostřednictvím EVDirect Finance.

Podle tiskové zprávy společnosti EVDirect: „To vám umožní odjet s novým BYD a užít si úrokovou sazbu až 3,81 % od prvního dne. To znamená obrovské úspory na palivo, které kompenzuje vaši kupní cenu předem.“

Zdroj: thedriven.io, Vapol.cz