Ředitel Nvidia věří v autonomní vozy

NVIDIA
Budova společnosti Nvidia. Generální ředitel věří, že autonomní vozidla budou na celém světě.
Budova firmy Nvidia

Ředitel Nvidia a také zakladatel Jensen Huang v jednom rozhovoru prorokoval, že autonomní automobily budou přítomné na celém světě. Dále zmínil, že rok 2022 je stěžejním bodem pro vývoj a přijetí těchto vozidel. Do roku 2025 bude Nvidia aplikovat svůj software ve velkém měřítku a začne monetizovat tento software získáváním licencí na základě dohod o sdílení příjmů se společnostmi, které vyrábějí automobily.

Pro stránku VentureBeat dodal: „Jsem si jist, že autonomní vozidla uvidíme na celém světě. Všechna mají své provozní domény. Některé z nich jsou ve velkých skladech. Tam se nazývají AMR neboli autonomní pohybliví roboti. Kdyby byli v továrnách, mohli by přesouvat zboží a inventář.

Právě komentáře generálního ředitele Nvidie se začaly objevovat poté, co Nvidia po neúspěšném pokusu nezískala ARM od SoftBank. Důvodem byl univerzální negativní odpor ze strany regulačních orgánů na celém světě.

ARM

ARM je společnost, která navrhuje, vyvíjí a licencuje své návrhy pro spoustu firem na celém světě. Jedná se o jednu z posledních fiktivních a neutrálních firem, která se zabývá návrhem čipů. Jejich návrhy se využívají ve spoustě odvětvích jako v připojení automobilů, autonomních vozů, chytrých telefonů, tabletů, počítačů, produktů IoT a další.

Huang se domníval, že neúspěšná nabídka ARM nijak neovlivnila Nvidii a z dlouhodobého hlediska věřil, že její autonomní divize bude jedním z jejích největších byznysů. Dodal, že Nvidia i nadále používá návrhy ARM díky své 20 leté licenci a využije ji napříč svým produktovým portfoliem s novými návrhy CPU, které jsou již ve vývoji.

Očekávání ředitele Nvidie

„Bude to pro nás velký rok. Následující roky to bude ještě větší. A v roce 2025, to je doba, kdy nasadíme vlastní software, kde sdílíme příjmy s automobilkami. Licence byla 10 000 USD, sdíleli jsme 50-50. Pokud jde o základ předplatného 1000 nebo 100 USD měsíčně, sdílíme 50-50. Myslím, že jsem si nyní docela jistý, že autonomní vozidla budou jedním z našich největších podniků,“ dodal Huang.

Nedávno Nvidia oznámila rozsáhlou smlouvu s Jaguar Land Rover. Podle ní pomůže ikonickým britským automobilkám vyvíjet autonomní auta a jedinečné zážitky v autě. Dohoda také zahrnuje Jaguar Land Rover využívající GPU DGX serverové třídy Nvidia.

Zdroje: Carandbike, Vapol