Nový Superb a Kodiaq odhalili palubní desku

Před premiérou, která se plánuje na letošní podzim, odhalují příští modely Škoda Superb a Kodiaq svůj přepracovaný interiér

Před premiérou, která se plánuje na letošní podzim, odhalují nové modely Škoda Superb a Kodiaq své zcela nové palubní desky, které představují směsici moderního a tradičního. Přestože oba vozy dostanou obrovský displej jako mnoho dalších nových modelů, stále máte k dispozici několik konvenčních tlačítek lemovaných třemi otočnými voliči se zabudovanými obrazovkami s úhlopříčkou 32 mm. Ty se nazývají Smart Dials a umožňují přístup k různým nastavením.

Technologie uvnitř nových modelů Superb a Kodiaq

Funkčnost malých obrazovek závisí na úrovni výbavy. Dva vnější otočné ovladače slouží k ovládání teploty v interiéru a vyhřívání/větrání sedadel řidiče a spolujezdce. Ten uprostřed má několik funkcí, včetně hlasitosti, rychlosti ventilátoru, směru proudění vzduchu, inteligentní klimatizace, zvětšení mapy a jízdních režimů. Stisknutím středového ovladače lze přepínat mezi jednotlivými funkcemi a lze jej konfigurovat prostřednictvím nabídky infotainmentu.

Když už jsme u infotainmentu, modely 2024 Superb a Kodiaq dostanou 13palcový dotykový displej a také 10palcový digitální přístrojový štít doplněný head-up displejem. Jednou z nejdůležitějších změn oproti odcházejícímu provedení je umístění voliče převodovky. Ten se nyní objevil na sloupku volantu. Díky tomu mohla Škoda vyčistit prostor mezi předními sedadly a zlepšit odkládací prostory.

Světla a další výbava

Pokud nevíte, která bije, tak Superb je ten se svislými lamelami na palubní desce a „skrytými“ výdechy ventilace, zatímco Kodiaq má na straně spolujezdce více kůže spolu se svislými výdechy. Pásek LED ambientního osvětlení je u liftbacku/kombi pod středovými výdechy ventilace a u SUV nad nimi. Oba vozy mají port USB-C ve zpětném zrcátku a také bezdrátové nabíjení chytrých telefonů s výkonem 15 W, přičemž Kodiaq nabízí aktivní chlazení pro dvě zařízení.

V typickém stylu Škoda je v předních dveřích vyhrazený prostor pro uložení deštníku. K dispozici jsou až čtyři porty USB-C s výkonem 45 W. Dále se zde nachází škrabka na led, ekologická masážní sedadla a čalounění vyrobené výhradně z recyklovaného polyesteru.

Prodej a konec spalování

Nový Superb a Kodiaq se začnou prodávat v roce 2024. Stanou se pravděpodobně posledními novými vozy společnosti s vnitřním spalovacím motorem.

Zdroje: motor1, TowPoint