Supercharger – Tesla rozšiřuje přístup na všech stanicích

Řidiči mimo Tesla v Nizozemsku budou nyní moci dobíjet své elektromobily na kterékoli supernabíječce Tesla po celé zemi poté, co americký výrobce elektromobilů rozšířil svůj pilotní projekt sdílení technologií z 10 stanic tak, aby zahrnoval všechny.

Rozšíření pilotního programu

Společnost v úterý na Twitteru oznámila rozšíření pilotního programu Non-Tesla Supercharger –zahájeného v listopadu 2021 – po podobných oznámeních pro Norsko a Francii minulý měsíc.

„Vždy bylo naším cílem otevřít síť Supercharger elektromobilům jiných výrobců než Tesla, a tím povzbudit více řidičů, aby šli na elektrický pohon,“ uvádí společnost na svých webových stránkách.

„Více zákazníků využívajících síť Supercharger umožňuje rychlejší expanzi. Naším cílem je rychle se učit a opakovat a zároveň pokračovat v agresivním rozšiřování sítě. Takže nakonec můžeme přivítat řidiče Tesly i jiných výrobců na každém Superchargeru po celém světě.“

Pilot také zavádí Tesla v Belgii a Německu.

Tesla Supercharger
Tesla Supercharger

Sledování pilotního projektu

Tesla uvedla, že se pokusí bedlivě sledovat, jak by pilotní projekt mohl ovlivnit zážitek z nabíjení pro řidiče jejích vlastních elektromobilů. A to tím, že „bedlivě sleduje přetížení každého místa a naslouchá zákazníkům o jejich zkušenostech“.

Soudě podle některých komentářů pod tweetem, oznamujícím rozšíření Dutch Supercharger. Ne všichni řidiči Tesly sdílejí nadšení myšlenky své sítě rychlého nabíjení.

„Nechápu, jak to vůbec prospívá majitelům Tesly,“ uvedl jeden komentář. „Pro společnost Tesla to prospívá pouze jako zvýšený tok příjmů.“

Další komentář však poznamenal, že dodatečné příjmy by Tesle umožnily zavést více Superchargerů. Proto má zajistit, že jich má být dostatek pro každého.

Přechod řidičů k supernabíječce Tesla

Řidiči mimo Teslu z jiných evropských zemí, kteří zatím nemohou používat stanice Supercharger, uvedli, že pokud budou mít příležitost, okamžitě přejdou na Teslu.

„V podstatě ve chvíli, kdy to přijde do Spojeného království, ruším naprosto zbytečné členství v BP Pulse a předplácím Teslu. Raději pošlu své peníze společnosti, která ví, jak stavět ve velkém a udržovat své nabíječky!“ řekl jeden tweet.

Australští řidiči jiných výrobců než Tesla, musí dál snít. Proto aniž se výrobce EV oficiálně zmínil, že se má zkušební verze prodlužovat. A to i přes vzrušení, které vyvolalo pozorování Mini-Supercharger koncem minulého roku.

Zdroj: thedriven.io, Vapol.cz