SUV Maserati Grecale bude odhaleno 22. března

Maserati Grecale

Maserati také zveřejnilo nové fotografie maskovaného modelu Grecale s náznaky technických specifikací ve stylu Wheel of Fortune.

  • SUV Maserati Grecale oficiálně odhalí 22. března.
  • Spolu s datem odhalení zveřejnilo Maserati také nové upoutávkové snímky svého připravovaného luxusního vozu
  • Tyto snímky poskytují zatím nejlepší pohled na Grecale a jeho maskování ukazuje náznaky o jeho vlastnostech a specifikacích.

Ti, kteří netrpělivě očekávají odhalení nového SUV Maserati Grecale, budou podle dnešního oznámení společnosti konečně odměněni 22. března. Zpráva o datu oficiálního odhalení se shoduje se zveřejněním dalších upoutávkových fotografií, s tím rozdílem, že tentokrát je maskování Grecale více odhalující než u prototypu, který jsme viděli při testování minulý měsíc.

Na nejnovějších snímcích zahalili Maserati Grecale do lehké kamufláže. Ta nám dává prakticky nezakrytý pohled na jeho přední část. Zatímco jeho světlomety působí vzpřímeněji než u většího SUV Maserati Levante, design mřížky chladiče se svislými lamelami a velkým logem trojzubce působí charakteristickým znakem značky. Tvar zadního čtvrtkruhového panelu a C-sloupku Grecale rovněž připomíná model Levante a čtveřice koncovek výfuku, stejně jako rozměrné přední brzdové rotory a třmeny, naznačují, že se jedná o model zaměřený na výkon.

Maserati Grecale
Maserati Grecale

Víme, že Maserati Grecale se bude vyrábět ve stejné továrně v Itálii jako SUV Alfa Romeo Stelvio. Co nevíme, které komponenty sdílejí, ani přesné specifikace nového modelu Maserati. Nicméně pozorná prohlídka zpráv o kamufláži Grecale může nabídnout několik vodítek. Vyplněné části jsou jako něco, co byste viděli v soutěži Kolo štěstí.

Jedna ze zpráv zní: „Můj kokpit má více než **“ zobrazovacích ploch“. V další se píše: „Vidím vaše oči na mém **L vnitřním úložném prostoru“. Za zmínku také stojí, že specifikace, na které Maserati odkazuje, uvádí v metrických jednotkách, přičemž „L“ znamená litry. Totéž platí pro větu o prostoru pro nohy, který popisuje jako „více než ****mm“.

Zprávy na kamuflovaném Maserati Grecale
Zprávy na kamuflovaném Maserati Grecale

Co prozrazuje Maserati Grecale v utajených zprávách?

Na základě počtu číslic můžeme provést určitý odhad. Například stereofonní systém nového Maserati Grecale by měl nabízet nejméně 10 reproduktorů a více než 999 wattů. Bude mít také více než jeden jízdní režim. Jeho zavazadlový prostor obsáhne nejméně 100 litrů. „Inteligentní asistent“ Maserati se bude ovládat hlasovými povely. Ovšem tuhle skutečnost tušíme a prorokujeme i bez nápovědy. Necháme pouze na vás, jestli chcete prohlížet tyto fotografie, hrát hru na hádání. Nebo raději vydržíte do druhé poloviny března na oficiální odhalení.

Zdroje: Car and Driver, Vapol