TruckHouse BCR Camper je malý dům na kolech

Společnost TruckHouse, přichází s modelem BCR Camper, který je umístěný na střeše vozu American Expedition Vehicles (AEV) Prospector XL

Lidé ze společnosti TruckHouse, která se specializuje na výrobu obytných vozů na klíč, by mohli mít odpověď pro ty, kteří milují cestování a chvilky ticha na chatě v přírodě, to v podobě svého nového modelu BCR Camper. Ten je umístěný na střeše vozu American Expedition Vehicles (AEV) Prospector XL, což je upravená a zesílená verze nákladního vozu Ram 3500 4×4.

Obytný vůz s karbonovou karoserií

Díky vakuově napuštěné karbonové monokokové karoserii, která je spojená s podvozkem nákladního automobilu prostřednictvím torzního montážního systému vyztuženého uhlíkovými vlákny, je TruckHouse BCR Camper vybavený takzvaným aerodynamickým systémem HiPR Foils v horní části kabiny. Ten umožňuje průchod vzduchu po stranách konstrukce, čímž snižuje odpor vzduchu a zvyšuje účinnost při vysokých rychlostech.

Ten umožňuje průchod vzduchu po stranách konstrukce, čímž snižuje odpor vzduchu a zvyšuje účinnost při vysokých rychlostech
TruckHouse BCR Camper je vybavený systémem HiPR Foils

„Systém je podobný vzduchovým clonám používaným u většiny moderních vozidel k regulaci vzduchu kolem předních kol. V tomto případě můžeme regulovat vzduch rozlévající se po stranách kabiny nad ní,“ řekl Dave Harriton, generální ředitel a zakladatel společnosti AEV.

TruckHouse BCR Camper zatím jako prototyp

TruckHouse BCR Camper je zatím ve fázi prototypu, dodávky by měly začít na jaře 2024. Zákazníci však mohou složit zálohu 10 000 dolarů (220 000 Kč) a rezervovat si svůj luxusní dům na kolech.

Konečná cena zatím není stanovená, vzhledem k tomu, že je stále ve fázi vývoje. Nicméně TruckHouse uvádí, že jeho první produkt, model BCT na bázi Toyoty Tacoma, který přišel na trh v roce 2021, měl cenu kolem 350 000 dolarů (7 617 000 dolarů) včetně vozidla.

Vybavení uvnitř vozu

Za tyto peníze získají majitelé nového BCR interiér s otevřeným prostorem, výškou na stání až 198,12 cm, jídelní kout ve tvaru U v zadní části a místo až pro čtyři dospělé osoby. Kuchyňka obsahuje indukční varnou desku, konvekční troubu/mikrovlnnou troubu, prostorný dřez a kombinovanou lednici s mrazákem se dvěma zásuvkami námořní třídy. K dispozici je také plně vybavená kancelář pro práci na dálku na cestách.

Když není k dispozici napájení z elektrické sítě, vše napájí lithiová baterie, která je řízena pomocí polovodičové digitální spínací platformy. Co se týče toalety, výrobce BCT nabízí tři možnosti pro samostatný luxusní mobilní dům: kazetovou, suchou splachovací nebo kompostovací.

AEV Prospector XL na bázi Ram 3500

Celoroční obytný vůz mimo síť uvádí do pohybu AEV Prospector XL na bázi modelu Ram 3500. Ten lze objednat v konfiguraci s běžnou kabinou nebo kabinou pro posádku. Mimo jiné má ve výbavě 40″ pneumatiky a přední nárazník z lisované oceli. Do něj lze umístit naviják s nosností až 9 072 kg, třípalcovým zdvihem odpružení a zvýšeným přívodem vzduchu zaměřeným na terénní úpravy.

Celoroční obytný vůz mimo síť uvádí do pohybu AEV Prospector XL na bázi modelu Ram 3500
Obytný vůz sedí na vozu AEV Prospector XL

„Jde o to, abychom naše zákazníky dostali dál, dál po cestě, dál od ostatních a dál od monotónnosti každodenního života.“ Řekl generální ředitel a spoluzakladatel společnosti TruckHouse Matt Linder. „Samostatná povaha BCR umožňuje našim zákazníkům cestovat s jistotou, i když nemají žádný cíl, časový rámec nebo itinerář.“

Společnost TruckHouse vznikla v roce 2019 ve městě Sparks v Nevadě. V roce 2021 uvedla na trh svůj první produkt, skládací obytný vůz BCT na bázi Toyoty Tacoma. Ten se nechal inspirovat kompaktními obytnými vozy 4×4 z 80. let minulého století.

Zdroje: motor1, towpoint