BMW Alpina B5 GT s výkonem 634 koní

BMW Alpina B5 GT je nový, limitovaný model. Tento vůz je k dispozici jako sedan nebo kombi a je také vybavený nejvýkonnějším motorem Alpina

BMW Alpina B5 GT je nový, limitovaný model. Tento vůz je k dispozici jako sedan nebo kombi a je také vybavený nejvýkonnějším motorem Alpina.

BMW Alpina B5 GT s nadupaným motorem

B5 GT je vybavený dvakrát přeplňovaným motorem BMW V8 o objemu 4,4 litru, který u vyladěných exemplářů dosahuje výkonu 634 koní (466 kilowattů) a točivého momentu 626 Nm. Alpina přidala průtokově optimalizované sací potrubí a tlumič výfuku a zároveň aktualizovala software motoru a plnicí tlak. Jeho výkon je o 13 koní a 36 Nm vyšší než sériový výkon motoru.

Kombi potřebuje ke zrychlení z 0-100 km/h méně než 3,6 sekundy a dokáže zrychlit na více než 322 km/h
BMW Alpina B5 GT kombi

Vyladěný sedan řady 5 dokáže zrychlit z 0 na 100 km/h za méně než 3,4 sekundy a zároveň dosáhnout maximální rychlosti 330 km/h. Kombi potřebuje ke zrychlení z 0-100 km/h méně než 3,6 sekundy a dokáže zrychlit na více než 322 km/h. Alpina směruje výkon přes modernizovanou osmistupňovou automatickou převodovku. Brzdnou sílu zajišťují čtyřpístkové brzdy Brembo s 15,5 palců širokými rotory vpředu a 15,7 palců širokými vzadu.

Ze zadní části vystupují dvě dvojité koncovky výfuku, které jsou potažené nitridem titanu, aby měly černou povrchovou úpravu. Alpina nabízí model B5 GT s 20 palců širokými a 20paprskovými koly Classic s exkluzivní povrchovou úpravou v barvě Marron Volciano.

Výbava modelu Alpina B5 GT

Alpina začne nabízet B5 GT ve standardních modrých nebo zelených barvách exteriéru. Tuner však začne poskytovat i šest speciálních: Arctic Race Blue, Petrol Mica, Verde British Racing, Chalk, Imola Red a Daytona Violet. Uvnitř je standardem kůže Nappa, ale k dispozici je i plná kůže Merino a četné možnosti čalounění a dalších vylepšení interiéru. Mezi ně patří například obložení z jemného dřeva Alpina Walnut Anthracite.

Alpina začne nabízet B5 GT ve standardních modrých nebo zelených barvách exteriéru
BMW Alpina B5 GT

Tuner nabízí model také s čalouněním na zakázku, které je k dispozici v omezeném počtu kusů. Dále přidává lépe čalouněná sportovní sedadla v černé kůži Dakota s černými výplněmi sedadel z Alcantary, modrými akcenty a označením Alpina.

První dodávky a cena

BMW Alpina B5 GT je možné objednat již nyní. Dodávky začínají v červenci letošního roku. Cena sedanu začíná na 3,47 mil. korun. Model kombi začne s cenou 3,54 mil. korun.

Zdroje: motor1, TowPoint