Kia představí větší a lepší e-Niro s novým vzhledem

Kia koncem června představí aktualizovanou verzi svého plně elektrického e-Niro s radikálním faceliftem a prostornějším interiérem spolu s hybridní verzí.

Austrálie však zatím bude postrádat plug-in hybridní verzi nové Kia e-Niro. Zatímco Kia Australia homologuje PHEV, zaznamenala převažující zájem ze strany řidičů buď o plně elektrické, nebo nezásuvné hybridní verze.

Vylepšené e-Niro Kia doufá, že upoutá pozornost řidičů, kteří chtějí přejít na elektrický pohon.

Stejně jako u designu nové generace Kia má e-Niro na přední části příď „tygří tváře“. Vzadu nový nápadný panel na C-sloupku znamená novou éru kompaktního elektrického SUV a odlišuje ho od jeho hybridního stájového kolegy, aniž by se výrazně odlišoval od svého předchůdce.

Kia představí e-Niro s novým vzhledem

Kapota a obrys střechy také tvoří prvky obličeje Kia. Charakteristická LED světla pro denní svícení v podobě „křivky srdečního tepu“ najdou svůj protějšek v odrazkách na zádi.

Specifikace oznámené spolu s novým vzhledem zahrnují 64,8 kWh baterii a jeden motor na přední nápravě poskytující výkon 150 kW a točivý moment 255 Nm. Chytrý regen systém automaticky přizpůsobí brzdný výkon a ukládá rekuperovanou energii zpět do motoru v závislosti na sklonu vozovky a okolním provozu.

Kia e-Niro 2022. Zobrazen zahraniční model. Zdroj: Kia, Kia představí větší a lepší e-Niro s novým vzhledem
Kia e-Niro 2022

Nové e-Niro větší než dříve

Zatímco nová generace elektromobilů Kia je postavena na sdílené platformě e-GMP, e-Niro 2022 je stále založeno na třetí generaci platformy „K“ určené pro použití v elektrických i spalovacích motorech.

To bude pravděpodobně znamenat nižší cenu než EV6, ale nové e-Niro to tentokrát vynahrazuje delší a širší karoserií a rozvorem.

S délkou 4,42 metru, šířkou 1,825 m a výškou 1,545 m narostl ve všech směrech (délka +65 mm, šířka +20 mm, výška +10 mm).

Rozvor narostl také o 20 milimetrů na 2,72 metru. Dodatečný prostor prospívá cestujícím i zavazadlovému prostoru. Designéři interiéru Kia navíc přepracovali přední sedadla a dokázali je zeštíhlit zhruba o třetinu.

Ti, kteří znají původní e-Niro, si nepochybně všimnou rozdílu a ocení větší zavazadlový prostor.

Kia e-Niro 2022. Zobrazen zahraniční model. Zdroj: Kia, Kia představí větší a lepší e-Niro s novým vzhledem

GT-Line nahrazuje Sport jako vlajkovou loď

Co je důležité pro ty, kteří po Niru převyšují ostatní, Kia nahradila předchozí sportovní výbavu GT-Line. Na prvním místě seznamu pro zahrnutí do GT-Line se jeví přidání od vozidla k nákladu (ačkoli Kia nepřidala, zda se má přidat jako vnitřní nebo vnější port).

V nabídce bude také řada vylepšení, včetně ventilovaných sedadel, vyhřívaného volantu, head-up displeje, dálkového parkovacího asistenta, elektricky ovládaných dveří zavazadlového prostoru, bezdrátové nabíječky telefonu a chytrého klíče se startováním tlačítkem.

Kia e-Niro 2022. Zobrazen zahraniční model. Zdroj: Kia

Integrovaná konektivita

První pro Kia v roce 2022 se jeví palubní modem a SIM karta v e-Niro umožňující aktualizovat Kia Connect s lepší použitelností, představí hlasovým ovládáním a bezdrátovými aktualizacemi navigace.

To však nyní neznamená, že řidiči mohou své telefony připojit bezdrátově. Generální manažer produktu Kia, Roland Rivero, na nedávné mediální události naznačil, že existuje světlo na konci tunelu, protože jednání s výrobci chytrých telefonů postupují.

Na trati se rozrostou prvky Kia Connect, takže řidiči mohou používat funkci Najít moje auto, k dispozici bude dálkové startování a klimatizace, obecné aktualizace vzduchem a také automatické připojení tísňových služeb.

Spolu s dalšími modely obdrží EV6 také aktualizaci Kia Connect v příštím obnovení v polovině cyklu.

Úplný seznam funkcí Kia Connect zahrnuje:

 • Různé dálkové ovládání vozidla přes smartphone
 • Dálkový start motoru
 • Dálkové ovládání klimatizace
 • Dálkové ovládání vyhřívání/ventilace sedadel
 • Zkontrolujte stav vozidla
 • Režim parkování s obsluhou
 • Služby Kia Connect Live
 • Dálkové zamykání/odemykání dveří
 • Tísňové volání (Bezpečnost a zabezpečení)
 • Sledování vozidel (bezpečnost a zabezpečení)
 • Řízení zapalování odcizeného vozidla (bezpečnost a zabezpečení)
 • Odeslat auto do cíle 2 (ze smartphonu)
 • Místní vyhledávání
 • Hlasové ovládání (např. Teplota/Informace o počasí/Handsfree hovor)
 • Integrujte osobní kalendář a zobrazujte události kalendáře
 • Umístění nabíjecích stanic EV

Další specifikace a ceny se oznámí blíže k datu uvedení na trh.

Kia e-Niro 2022. Zobrazen zahraniční model. Zdroj: Kia, Kia představí větší a lepší e-Niro s novým vzhledem

Zdroj: thedriven, Vapol