Škoda plánuje šest elektromobilů do roku 2026

Škoda včera uspořádala tiskovou konferenci, na které oznámila plány na výrobu nových elektromobilů, kterých plánuje do roku 2026 šest

Škoda dnes uspořádala tiskovou konferenci, na které oznámila plány na skutečný nápor elektromobilů, kterých plánuje až šest, a to do roku 2026. Šest těchto modelů se začne nabízet pro různé segmenty trhu. V čele by měl stát „kompaktní“ model, který se má začít prodávat příští rok pod názvem Elroq. Tento model se vyvíjí jako elektrický nástupce modelu Karoq a bude dlouhý přibližně 4,5 metru.

Nové modely Škoda v následujících letech

Rok 2025 má být obzvláště rušný pro českou značku. Hodlá totiž představit druhou generaci modelů Enyaq a Enyaq Coupe spolu se základním elektromobilem. Elektromobil se začne vyrábět společnost SEAT ve Španělsku. Tento subkompaktní model, prozatím označovaný jednoduše jako „Small“, by měl být dlouhý přibližně 4,1 metru a nabídne nákladový prostor jako model Scala. Jeho základní cena by se měla pohybovat kolem 25 000 eur (590 000 korun).

Škoda plánuje šest nových elektromobilů. V souvisejících zprávách Škoda zmiňuje, že nová generace liftbacku a kombi Superb spolu s modelem Kodiaq se představí na premiéře letos na podzim
Letos na podzim se představí nová generace modelu Superb

Asi nejzajímavější z této šestice se má stát „Kombi“, které se má začít vyrábět v roce 2026. Škoda uvádí, že půjde o vůz podobný Octavii, který má být dlouhý asi 4,7 metru. Během téhož roku se do nabídky zařadí „Space“ jako sedmimístné SUV s „obrovským vnitřním prostorem“ a zároveň délkou 4,9 metru. Rodinné vozidlo se třemi řadami sedadel se nám již představilo jako koncept Vision 7S v loňském roce.

Investice do nových elektromobilů Škoda

Aby se mohl uskutečnit, investuje značka Volkswagen Group do roku 2027 5,6 miliardy eur (6,1 miliardy Kč) do těchto šesti vozů. Tyto vozy se mají vyznačovat novým designovým jazykem značky „Modern Solid“. Škoda chce, aby do konce desetiletí tvořily prodeje elektromobilů 70 % celkových ročních dodávek. Rozšířené portfolio elektrických vozů se zatím předvádí prostřednictvím „soch vozů“, které nám dávají mlhavou představu o novém stylistickém směru napříč několika segmenty.

V souvisejících zprávách Škoda zmiňuje, že nová generace liftbacku a kombi Superb spolu s modelem Kodiaq se představí na premiéře letos na podzim a začnou nabízet plug-in hybridní pohonné jednotky. Verze ICE mají být poháněné „nejvyspělejšími benzinovými a naftovými motory značky“. Sice automobilka Škoda plánuje šest nových elektromobilů, zatím však neznáme bližší informace.

Zdroje: motor1, Vapol