BMW M4 CSL s tuningovým vylepšením

Německý tuningový specialista Manhart získává BMW M4 CSL a mění ho na MH4 GTR II. Úprava pohonného ústrojí vylepšila jeho výkon

Německý tuningový specialista Manhart získává BMW M4 CSL a mění ho na MH4 GTR II. Úprava pohonného ústrojí posunula výkon 3,0l řadového šestiválce se dvěma turbodmychadly na působivých 702 koní (524 kW) a 649 Nm. Pro srovnání, sériový výkon modelu je 543 koní (404 kW) a 479 Nm.

Z BMW M4 CSL na BMW MH4 GTR II

K dosažení takto výrazného nárůstu Manhart montuje svou přídavnou řídicí jednotku MHtronik a výfuk z nerezové oceli. Výfuk je zakončený čtyřmi kulatými trubkami, z nichž každá měří 110 mm. Kupující si pro ně může vybrat karbonový nebo keramický povlak.

MH4 GTR II má také agresivnější postoj. Podvozek dostal výškově nastavitelné díly od společnosti H&R. Jezdí na 20 palců širokých kolech Forged+ 1 od Yido Performance
Podvozek MH4 GTR II

MH4 GTR II má také agresivnější postoj. Podvozek dostal výškově nastavitelné díly od společnosti H&R. Jezdí na 20 palců širokých kolech Forged+ 1 od Yido Performance. Mají 15paprskový design a zákazníci si mohou vybrat povrchovou úpravu.

Karoserie a interiér

Manhart instaluje na M4 CSL 18dílnou sadu karoserie z uhlíkových vláken. Mezi tyto díly patří velký přední splitter. Boční prahy vystupují z karoserie ven a záď získává výrazný spoiler na víku zavazadlového prostoru. Difuzor obklopuje výrazné koncovky výfuku.

Interiér získal ochrannou klec a k ní se připojují čtyřbodové závodní postroje Schroth. Společnost k vozu dodává i přilbu.

Manhart instaluje na M4 CSL 18dílnou sadu karoserie z uhlíkových vláken
MH4 GTR II

Manhart nabízí také výfuky bez katalyzátorů nebo s 300článkovými katalyzátory. Tyto díly však nemají schválení TÜV pro použití v Německu, takže jsou určené pouze pro exportní zákazníky.

Debut vozu M4 CSL

BMW debutovalo s modelem M4 CSL v květnu 2022 na Festivalu rychlosti v Goodwoodu. Jedná se o nejrychlejší sériově vyráběný model značky, který kdy projel Nürburgring Nordschleife v čase 7 minut a 20,2 sekundy.

BMW zařazuje M4 CSL do rozsáhlého programu snižování hmotnosti. Ten zahrnuje rozsáhlé využití plastových komponentů vyztužených uhlíkovými vlákny. A to včetně kapoty, střechy a víka zavazadlového prostoru. Standardní karbon-keramické brzdy M Carbon shodily 14,29 kg oproti běžným brzdám.

BMW vyrobí pouze 1 000 exemplářů modelu M4 CSL. Ve Spojených státech začíná cena modelu na 140 895 dolarech (cca 3,25 miliónů korun), včetně příplatku 995 dolarů za místo určení.

Zdroje: motor1, Top-Nosiče