Arrival pozastavil vývoj Uber EV a elektrobusu

Britský start-up s elektrickými vozidly Arrival pozastavil vývoj pojízdného vozu. Dále zastavil zkoušky EV autobusu ve snaze ušetřit peníze

Britský start-up s elektrickými vozidly Arrival pozastavil vývoj svého pojízdného vozu. Dále zastavil zkoušky svého elektrického autobusu ve snaze ušetřit peníze, uvedl Financial Times.

Společnost se sídlem v Banbury, Oxfordshire, v červenci oznámila, že nejspíš propustí až 800 zaměstnanců. To proto, aby si zachovala finanční prostředky před plánovaným zahájením výroby elektrické dodávky na podzim.

Arrival pozastavil vývoj

Projekt na stavbu vyhrazeného elektromobilu pro Uber by mohl být obnovený, jakmile dodávka začne generovat příjmy, řekl zdroj listu Financial Times. Společnost neposkytla komentář. Britský start-up elektrického vozidla Arrival pozastavil vývoj svého vozu s pojízdným voláním a zastavil zkoušky svého elektrického autobusu ve snaze ušetřit peníze, uvedl Financial Times.

Společnost Arrival zastavila zkoušky svého elektrického autobusu ve snaze učetřit peníze
EV autobus

Arrival, spolu s dalšími nově kótovanými automobilovými start-upy, včetně online prodejce ojetých vozů Cazoo, se snaží získat nové finanční prostředky. V důsledku klesajících cen akcií. Cena akcií společnosti Arrival klesla o více než 90 % od vstupu na americký akciový trh loni v březnu.

Německá banka Berenberg v květnu varovala, že Arrivalu hrozí, že příští rok dojdou peníze, pokud nenajde alternativní zdroj úvěru. Společnost Arrival má mít do konce letošního roku hotovost mezi 150 miliony a 250 miliony dolarů (3,6 – 6 miliard korun), uvedl Berenberg v poznámce analytika s odkazem na vlastní čísla společnosti Arrival.

Současná krize

Začátkem tohoto roku Arrival odepsal hodnotu projektu autonomního závodního vozu Roborace poté, co usoudil, že nikdy nevydělá peníze.

Společnost Arrival ve svém prohlášení v červenci uvedla, že přežije současnou ekonomickou krizi. A to kvůli vysoké úrovni vertikální integrace ve svém modelu vývoje a výroby. První montážní místo společnosti Arrival v Bicesteru, Oxfordshire, využívá nízkokapitálový výrobní systém „mikrotovárny“. V této mikrotovárně je obvyklá montážní linka nahrazená flexibilními výrobními buňkami.

Elektromobil Arrival vyvíjeli ve spolupráci s řidiči Uberu s cílem nabídnout vůz, který klade důraz na prvky důležité pro trh s jízdou na kole. Ambiciózní projekt, oznámený v roce 2021, měl přijít na trh v roce 2023. To je ovšem neuvěřitelně krátká doba na uvedení na trh.

Zdroje: autocar, Top Vozíky