Uber bude od léta ve své aplikaci uvádět newyorské taxíky

Společnost Uber souhlasila s tím, že ve své aplikaci uvede všech 14 000 newyorských taxíků, které nabízejí jízdu. Informoval o tom dnes deník Wall Street Journal. Je to poprvé, co společnost pro sdílení jízd spolupracuje s taxislužbou v USA.

Uber to označuje za „skutečnou výhru pro cestující“. Tento krok následuje po letech protestů taxikářů, kteří kvůli aplikaci přišli o kšefty, a po několika měsících zvyšování cen jízdného pro cestující applikace kvůli nedostatku řidičů.

Společnost Uber, která se zabývá sdílením jízd, souhlasila s tím, že ve své aplikaci uvede všechny newyorské taxíky. Informoval dnes ráno deník Wall Street Journal. Jde o praxi, kterou aplikace zavedla v některých jiných zemích, ale zatím v žádném z amerických měst. Aplikaci ostře kritizují zastánci newyorského taxikářského průmyslu. Ten v posledních letech utrpěl ztrátu obchodu kvůli popularitě společností Uber a Lyft.

Taxi bude jezdit pod Uber
Taxi bude jezdit pod Uber

Přibyde řidičů pod Uberem

Podle newyorské Komise pro taxislužbu a limuzíny je v New Yorku registrováno 13 587 taxíků, které mají oficiální medailony. Taxíky již mají k dispozici software pro spolujízdu od společnosti Creative Mobile Technologies. Ta vyrábí aplikaci pro taxislužbu s názvem Arro. Nyní si cestující využívající aplikaci mohou vybrat jízdu taxíkem, za kterou zaplatí přibližně stejnou cenu jako za jízdu Uber X. Taxikáři budou moci přijmout nebo odmítnout jízdu s Uberem na základě informací, které jim budou poskytnuty o tom, kolik dostanou zaplaceno. Samotná aplikace z jízdného za jízdu taxíkem prostřednictvím aplikace dostane zatím nezveřejněné procento.

Ředitel Uberu pro rozvoj podnikání dnes ráno v prohlášení nazvaném „Kdysi soupeři, teď partneři“ uvedl, že tento krok je „skutečnou výhrou pro řidiče“. Už nemusejí zjišťovat to, jak sehnat jízdné mimo špičku. Nebo jak přejet zpět na Manhattan, když se nacházejí v okrajových čtvrtích“. Je to pravděpodobně také výhra pro cestující v New Yorku, kteří v posledních několika měsících zaznamenali nedostatek řidičů, což způsobilo prudký nárůst cen za jízdy objednané prostřednictvím aplikace.

Spojení taxi a applikace začne letos na jaře v beta režimu, uvedl Uber. Šéf globální mobility Uberu Andrew Macdonald řekl WSJ, že má za cíl do roku 2025 zahrnout do své aplikace všechny taxíky na světě.

Zdroje: Car and Driver, TowPoint