Zelená auta poháněná obnovitelným zdrojem

Společnost TC Chevy v Ashlandu v Oregonu instaluje solární panel namontovaný na sloup na sledovací zařízení vyráběné lokálně společností Stracker Solar.

TC Chevy v americkém státě Oregon, která prodává nejmodernější elektrická vozidla, se rozhodla napájet své obchodní zastoupení zelenou energií pomocí vyvýšených solárních sledovačů.

Společnost zvolila dvouosé solární sledovače vyráběné v Oregonu společností Stracker Solar. Stracker uvádí, že její sledovací zařízení montovaná na sloup generují až o 70 % více solární energie ročně než stejně velké systémy na pevné střeše, přístřešky pro auta nebo systémy montované na zem, což je podle jejich odhadů o 55 % až 65 % nižší uhlíková stopa.

,,Věříme v nejmodernější (zelenou) technologii,“ řekl Derek DeBoer, majitel TC Chevy. „Naše osobní a nákladní automobily se vyznačují nejnovějšími návrhy a výrobními postupy. A chtěli jsme solární systém, který má dělat totéž. Skutečnost, že Strackers jsou nejúčinnějším a nejpůsobivějším solárním řešením, které je v současné době k dispozici, uzavřela dohodu.“

Jednou z výhod konstrukce namontované na sloup je, že sledovače a panely lze namontovat nad parkoviště nebo budovu. V TC Chevy se sledovací zařízení mají tyčit nad parkovištěm. Přičemž každý z pěti dvouosých solárních sledovačů nese pole 28 bifaciálních solárních panelů Longi 445 W na 6 m vysokém sloupu. Budou také vybaveny vysoce výkonným LED osvětlením displeje, které osvětlí plochu displeje. Očekává se, že kompletní pětistopý (1,5 m) systém vyrobí 140 000 kWh solární energie ročně. Což sníží odhadem 99,2 metrických tun uhlíku ročně nebo ekvivalent uhlíku, který každý rok pohltí akry amerických lesů.

Zelené auta poháněné obnovitelnými zdroji
 TC Chevy 

Zelená energie

,,Jsme si velmi dobře vědomi místního sentimentu vůči čisté zelené energii a udržitelnosti,“ řekl DeBoer. „Řekli jsme si, že je načase, aby autosalón překročil rámec pouhého prodeje elektrických vozidel. A postavil se do čela zavádění čistých energetických opatření.“

Začátkem srpna začínají práce na staveništi s hloubením a pokládáním potrubí pro solární sledovače. Instalace Strackerů je plánována na konec srpna.

Společnost Stracker Solar uvádí, že její sledovací zařízení mají patent, mají nízkou údržbu, celoocelové duální sledovače s rychlostí větru 193 km/h 50 letou strukturální a 30 letou výrobní zárukou a mají uvedení na UL 3703.

Zdroj: pv-magazine, Vapol