California Camper Van: Obytný vůz nabídne více prostoru a hybridní pohon

Volkswagen přepracoval svůj obytný vůz California Camper Van pro evropský trh. Mini obytný vůz nabízí nový hybridní pohon a je prostornější

Volkswagen přepracoval svůj obytný vůz California Camper Van pro evropský trh. Mini obytný vůz, který se řadí mezi Caddy California a Grand California, je k dispozici s novým hybridním pohonem a je větší než jeho předchůdce, což vytváří prostornější kabinu.

K dispozici v pěti výbavách

Nový obytný vůz VW má být k dispozici v pěti výbavách: Beach, Beach Tour, Beach Camper, Coast a Ocean. Každý model dostal střešní stan a dvoje posuvné dveře se sítí proti komárům. Volkswagen začne také nabízet novou markýzu, která je na některých trzích volitelná a na jiných standardní pro obě strany vozu.

Jaké změny nás čekají uvnitř?

Uvnitř Volkswagen nahradil zadní lavici dvěma samostatnými sedadly. Naštěstí se stále dají přeměnit na lůžko. Znamená to, že lidé mohou vzadu stále odkládat jízdní kola, aniž by přišli o místo na spaní.

Nový obytný vůz má být k dispozici v pěti výbavách
Nový obytný vůz California Camper Van

Inženýři také přepracovali kompletní kuchyňský kout, který je k dispozici ve verzích Coast a Ocean, a posunuli jej dozadu. Cestující tak mohou stále vystupovat na obou stranách vozu. Je přístupná zvenčí a obsahuje dřez, plynový sporák s jedním hořákem a skříňky.

Po přestavbě na výbavu Beach Camper získáte stálou zadní výsuvnou minikuchyňku s plynovým sporákem, dvěma zásuvkami a úložnými prostory.

Po přestavbě na výbavu Beach Camper získáte stálou zadní výsuvnou minikuchyňku s plynovým sporákem, dvěma zásuvkami a úložnými prostory
Uvnitř je California Camper Van prostornější než jeho předchůdce

Každé ze zadních sedadel o hmotnosti 24 kg je vyjímatelné a každé je vybavené zásuvkou pro další úložný prostor. VW umístil do celé kabiny několik 45wattových nabíjecích portů USB-C. Cestující mají dokonce možnost dvakrát klepnout na libovolný vypínač světel a vypnout současně všechna vnitřní LED světla a světla na pozadí.

Výbava Beach Tour a další

Výbava Beach Tour a vyšší dostaly do výbavy novou ovládací jednotkou VW pro obytné vozy v C-sloupku na straně spolujezdce. Je to jeden ze způsobů ovládání různých funkcí vozidla, které jsou přístupné prostřednictvím informačního a zábavního systému a aplikace v chytrém telefonu.

Vlajkovou lodí se stal model Ocean, který je vybavený dvěma obytnými bateriemi, dvěma 230voltovými zásuvkami (jednou uvnitř a jednou venku), vyhřívanými předními sedadly, přídavným vzduchovým topením, střešním úložným prostorem, skládacím stolkem a nádrží na sladkou vodu.

3 varianty pohonných jednotek

Nový obytný vůz California Camper Van se začne prodávat se třemi variantami pohonných jednotek, které jsou společné s modelem Multivan. Čtyřválcový turbodiesel o výkonu 150 koní a zážehové motory o výkonu 204 koní pohánějí přední kola.

Nová plug-in hybridní varianta je vybavená pohonem všech kol 4Motion a výkonem 245 koní. Může také táhnout až 1 999 kg.