Alpha Motor Montage debutuje jako retro EV

Společnost Alpha Motor Corporation přijímá rezervace na nový model Montage Coupe, který se nepodobá žádnému jinému EV této značky

Společnost Alpha Motor Corporation přijímá rezervace na nový model Montage Coupe, který se nepodobá žádnému jinému EV této značky. Montage Coupe připomíná moderní pojetí klasických britských sportovních vozů z 50. let, jako jsou Bentley S1 Coupe a Morgan Plus Four. Ceny tohoto retro laděného modelu v limitované sérii začínají na 11,7 mil. korun.

Alpha Motor Montage

Alpha uvádí, že Montage je k dispozici s volitelnou elektrickou pohonnou jednotkou o výkonu 201 koní (150 kW) a točivém momentu 3335 Nm. Výkon přechází na zadní kola přes jednostupňovou převodovku s převodovým poměrem 9,53.

Alpha uvádí, že Montage je k dispozici s volitelnou elektrickou pohonnou jednotkou o výkonu 201 koní (150 kW) a točivém momentu 3335 Nm
Montage Coupe

V oznámení společnosti se neuvádí, zda se toto obrovské množství točivého momentu dostává na kola až po znásobení točivého momentu z převodovky. Například GMC původně uvádělo, že Hummer EV má při použití této metody točivý moment 11 500 Nm. To znamená, že se jedná o výkonnou převodovku.

Ve specifikacích společnosti není uvedený výkon standardní pohonné jednotky modelu Montage.

Vlastnosti Montage

Není jasná ani kapacita baterie. Alpha uvádí, že se jedná o lithium-iontovou baterii vyrobenou na zakázku, která zajišťuje odhadovaný dojezd 402 km. K dispozici nejsou ani údaje o výkonu nabíjení.

Není jasná ani kapacita baterie. Alpha uvádí, že se jedná o lithium-iontovou baterii vyrobenou na zakázku, která zajišťuje odhadovaný dojezd 402 km
Montage

„S tím, jak dosahujeme milníků na naší cestě k sériové výrobě, vznikají příležitosti ke stavbě speciálních vozidel. Montage vznikl proto, aby spojil lidi a podpořil elektrifikaci,“ uvedla společnost Alpha Motor Corporation v oznámení modelu.

Pro maximální úložný prostor je pod kapotou a v zavazadlovém prostoru k dispozici nákladový prostor
Zavazadlový prostor

Z renderů si lze jen těžko udělat představu o velikosti modelu Montage. Vůz je 4 400 mm dlouhý, 1 850 mm široký a 1 384 mm vysoký. Pro představu: nový Nissan Z je 4 379 mm dlouhý, 1 844 mm široký a 1 316 mm vysoký.

Interiér

Uvnitř má Montage místo pro dva cestující. Dále nabízí retro vzhled přístrojové desky s velkými analogovými ciferníky, které obklopují chromované lišty. Středová konzola má velké výdechy ventilace s dalšími chromovanými lištami a klasicky stylizované rádio. Nechybí však moderní prvky, jako je digitální rychloměr a digitální audiosystém. Pro maximální úložný prostor je pod kapotou a v zavazadlovém prostoru k dispozici nákladový prostor.

Zdroje: motor1, Vapol