Cadillac Celestiq udivuje vzhledem a také cenou

Nový model Cadillac Celestiq 2024 začíná na ceně kolem 340 000 dolarů (7 495 000 korun). A to ještě před úpravami

Nový model Cadillac Celestiq 2024 začíná na ceně kolem 340 000 dolarů (7 500 000 korun). A to ještě před úpravami. Už od chvíle, kdy Cadillac v říjnu 2022 představil levný elektrický sedan Celestiq, jsme věděli, že půjde o nejdražší elektromobil postavený na platformě Ultium společnosti GM.

Vysoká cena elektrického modelu Celestiq

Cadillac tehdy uvedl, že Celestiq by měl stát přes 300 000 dolarů (6,65 mil. Kč). My nyní přesně víme, kolik přes tuto částku to je. A to hodně. Vedení Cadillacu tento týden uvedlo, že Celestiq by měl začínat s cenou kolem 340 000 dolarů (7,5 mil. korun). A to ještě předtím, než si kupující přidají vlastní úpravy.

Vedení Cadillacu tento týden uvedlo, že Celestiq by měl začínat s cenou kolem 340 000 dolarů (7,5 mil. korun)
Cena modelu se pohybuje kolem 7,5 mil. Kč

Šéfka globálního marketingu Cadillacu Melissa Grady Diasová odhalila počáteční cenu v příspěvku na LinkedIn. Navíc poznamenala, že cena nezahrnuje dopravu. Příplatek za destinaci by měl být zveřejněný později, uvedl mluvčí Cadillacu pro Automotive News.

Poptávka a výroba vozu

Grady Diasová uvedla, že automobilka zaznamenala od loňského odhalení modelu Celestiq velkou poptávku. Konkrétní údaje však neuvedla. Cadillac zatím nezveřejnil počet prvních kupců modelu Celestiq, ale šéfkonstruktér Tony Roma v prosinci uvedl, že zájem zákazníků pokryl prvních 18 měsíců výroby. Neočekávejte však velký počet. Uvedl také, že automobilka má být schopná vyrobit dva vozy denně.

Dodala, že luxusní značka začne od tohoto týdne informovat kupující, že mohou zahájit proces navrhování svých vozidel. Očekává se, že žádné dva sedany Cadillac Celestiq nebudou stejné poté, co si je kupující přizpůsobí svému individuálnímu vkusu. Zákazníci si vyberou prodejce ještě předtím, než dokončí design svých vozů.

Cadillac začne Celestiq vyrábět ručně v Globálním technickém centru GM ve Warrenu v Michiganu
Cadillac Celestiq 2024 se začne vyrábět v Michiganu

Cadillac začne Celestiq vyrábět ručně v Globálním technickém centru GM ve Warrenu v Michiganu, což je první případ, kdy se zde vyrobí sériové vozidlo. Model Cadillac Celestiq bude mít premiéru v modelovém roce 2024, ale automobilka neuvedla, kdy začnou první dodávky. Tony Roma však již dříve uvedl, že výroba začne v prosinci 2023.

Přestavba budovy v areálu technologického centra

Společnost právě přestavuje budovu v areálu technologického centra na Cadillac House at Vanderbilt, pojmenovanou po designérce Suzanne Vanderbiltové, která po nástupu do GM Design v roce 1955 pracovala pro Cadillac.

V budově se objeví služba concierge pro klienty společnosti Celestiq z celého světa, kteří si zde budou moci navrhovat svá vozidla. Mluvčí společnosti Cadillac uvedl, že objekt je téměř dokončený a jeho otevření proběhne letos v létě.

Zdroje: insideevs, Vapol