2023 Honda CR-V: Nová generace kompaktního SUV

Pokud si představujete HR-V ve velkém, jste pravděpodobně blízko tomu, jak bude vypadat nová Honda CR-V 2023.

V poslední době jsme trochu krystalizovali, co Honda chystá příště, a to díky vynikajícímu novému Civicu a jeho elegantní, zdrženlivé a přesto dynamicky vynikající nové iteraci.

Spekulovali jsme o modelu Accord 2023, který podle nás dostane výraznou změnu designu, jež si vezme příklad z příručky Hondy Civic. Viděli jsme, jak bude Honda hrát stylisticky i fyzicky rozdělenou hru mezi HR-V pro americký trh a Vezel určený pouze pro Evropu.

A hlavně jsme již viděli, co můžeme očekávat od CR-V v roce 2023 díky velmi přesvědčivému úniku patentových snímků.

Nový vzhled

Očekáváme, že největší změny se projeví na vnějším vzhledu nového modelu CR-V pro rok 2023. Stylistická změna podobná té, kterou Honda provedla u kompaktního modelu Civic. Ten je mechanicky docela podobný svému předchůdci, ale zvenčí a zevnitř nemůže vypadat jinak.

Na základě uniklého obrázku patentové přihlášky, špionážních fotografií prototypů a náznaků ze stávajících produktů se vytvořila tato ilustrace. Fotografie ve stupních šedi níže. Ta vám ukazuje, jak by mohlo vypadat přepracování Hondy CR-V.

Zatímco menší a nové HR-V vypadá poněkud nafoukle. CR-V podle nás upustí od příklonů tohoto SUV k aktivnímu životnímu stylu ve prospěch sofistikovanějšího vzhledu. To znamená štíhlejší světlomety, elegantní mřížku chladiče a linie, které zdůrazní větší délku, kterou špionážní snímky naznačují. Ačkoli je současné CR-V pohledné, ve srovnání s naší představou o tom, kam směřuje, vypadá vpředu strnule a trochu skřípnutě. Zejména štíhlé světlomety a konvenčnější mřížka chladiče působí moderněji než vizáž současného CR-V, kterému „končí životnost“.

Vzadu je vzhled o něco evolučnější. Díky větší délce vypadá záď o něco menší, o něco zastrčenější a o něco tvarovanější. Tvarovaný D-sloupek a silně skloněné zadní sklo jí dodávají trochu fastbackové atmosféry. Zachycují tak trochu kouzlo crossoverů kupé, které je dnes tak v módě. Trochu šmrncu dodává kovový zakončovací plech pod tmavým zadním nárazníkem.

V interiéru si dokážeme představit, že se objeví důraz nového Civicu. Jednoduché horizontální prvky a zajímavá síťka přístrojové desky po celé šířce. Očekávejte informační a zábavní systém stejně jako v Civicu. Umístěný v horní části palubní desky, což je vítaný doplněk. Obrazovka současného CR-V je příliš malá na to, aby byla konkurenceschopná.

Pod kapotou Hondy CR-V

Očekávejte, že CR-V v roce 2023 převezme pohonné jednotky předchozích modelů s mírnými úpravami a vylepšeními, jakých se dostalo nejnovějšímu modelu Civic. To znamená, že se do studie ve většině verzí vrátí 1,5litrový přeplňovaný čtyřválec a v hybridní verzi by se měl vrátit 2,0litrový atmosféricky plněný čtyřválec.

Je možné, že v USA bude debutovat verze PHEV; současnou generaci CR-V PHEV již prodává v Číně společnost Dongfeng Honda. Pokud se verze PHEV objeví na našem trhu s novou generací, očekávejte něco dosti podobného 2,0litrovému pohonnému ústrojí verze pro čínský trh a něco kolem 40-50 mil dojezdu pouze na elektrický pohon.

Výsledek

CR-V je na špičce segmentu, který je v současné době žhavý a žhavý je už dlouho. Je snadné předpokládat, že delší, všestrannější a hezčí náhradní vozidlo udrží pozici Hondy na vrcholu. Ale konkurence, zejména nové modely značek Hyundai a Kia s odvážným designem a širokou nabídkou pohonných jednotek, tuto úvahu poněkud ztěžuje.

Ale řekněme to jinak. CR-V si vybudovalo tolik dobré vůle, že by muselo dojít k opravdovému průšvihu, aby se atraktivita tohoto SUV snížila. Domníváme se, že v tomto prostředí bude největší výzvou pro CR-V to, zda jich bude u prodejců dostatek, aby uspokojili poptávku zákazníků. Uvidíme však, zda dodatečná délka, potenciální třetí řada a další hromada obsahu, o které předpokládáme, že bude nainstalována, zvýší cenu.

Zdroj: MotorTrend, Top-nosiče