Lamborghini Huracán GT3 Evo2 odhalen

Luxusní automobilka Lamborghini přichází s aktualizovaným modelem Huracán. Nese označení GT3 Evo2

Lamborghini Huracán GT3 Evo2 přichází jako závodní vůz nejvyšší úrovně. Jeho základ a stylingové prvky hledejme v dřívějším silničním modelu Lamborghini Huracán. Aktualizovaný závodník GT3 přebírá stylingové prvky.

Vzhledem ke svému debutu na příštích 24 hodinových závodech v Daytoně je Evo2 třetí evolucí v řadě Lamborghini v nabídce úrovně GT3 homologované silničním vozem Huracán.

Poprvé se na trhu objevil v roce 2015. Poté v roce 2018 získal aktualizaci na specifikaci Evo. Tehdy se představila nová ochranná klec, motor, zadní odpružení a posilovač řízení. Ten přecházel z hydraulického na elektrohydraulické. Nyní, v masce Evo2, se zejména aerodynamický paket posunul o další krok vpřed. S jasnou vizuální inspirací, kterou převzal ze silničního vozu Huracán STO.

Vylepšení Lamborghini Huracán

Nejvýznamnějším vylepšením s příchutí STO je nová střešní nabíječka, která přímo napájí 5,2 litrový V10 s titanovým ventilem vozu. Ta umožnila Lamborghini většinou uzavřít otvory pro přívod vzduchu na zadní hraně okenních otvorů.

Zatímco hardware motoru je stále z velké části sdílený se silničním vozem Huracán, u GT3 generace Evo2 jsou pro lepší odezvu k dispozici také jednotlivé škrticí klapky.

Celkový výkon však je stále nižší u celkových 631 koní showroomových vozů Huracán Evo a STO. Kolem 580 koní je vše, co předpisy povolují. Vše se posílá na zadní kola přes šestistupňovou sekvenční převodovku dodávanou firmou Hör.

Evo2, vyvinutý a vyrobený přímo na místě v Sant’Agata závodní divizí Lamborghini Squadra Corse, má karoserii výhradně z uhlíkových vláken s aktualizacemi splitterů, difuzoru a spodku.

Zvyšuje se přítlak s ohledem na zrychlení časů na kolo. Ačkoli stejně jako u předchozích iterací Huracánu GT3 zůstávají prioritami stabilita a předvídatelnost. Dále status vozu jako jednoho z nejvíce shovívavých strojů na startovním roštu GT3. Vůz řídí nejen profesionálové, ale také amatérští řidiči. A to je něco, co si Lamborghini snaží udržet. V tomto ohledu pomáhá aktualizovaný vícestupňový systém kontroly trakce.

Podvozky novějších vozů jsou založené na původním podvozku Huracán Evo
Lamborghini Huracán

Týmy, které v současnosti provozují vůz Huracán Evo GT3, který oproti původnímu Huracán GT3 vykazoval výrazná vylepšení ve vztahu k nastupování/výstupu a mechanickému přístupu k hnací soustavě, mají mít možnost upgradovat na specifikaci Evo2. Oba vozy jsou založené na podvozku Huracánu Evo.

Evo2 je způsobilé pro řadu sérií, včetně British GT Championship. Zde se utká s vozy jako Audi R8 LMs GT3 Evo II, Bentley Continental GT3, McLaren 720S GT3, Mercedes-AMG GT3, Porsche 911 GT3 R a nové. BMW M4 GT3.

V příštích letech se pole vozů GT3 rozroste o Ferrari 296 GT3 a Corvette Z06 GT3.R.

zdroje: autocar, Vapol