Mercedes EQG s revoluční bateriovou technologií

Mercedes EQG se má stát prvním elektromobilem, který začne používat anody na bázi křemíku. Anody dodává společnost Sila Nanotechnologies

Připravovaný model Mercedes EQG se má stát prvním elektromobilem, který začne používat anody na bázi křemíku. Tyto anody Mercedesu dodává kalifornská společnost Sila Nanotechnologies, která se zabývá výrobou bateriových materiálů. Na materiálu pro baterie „Titan Silicon“ se pracuje již několik let a nyní je konečně komerčně k dispozici. Německá automobilka Mercedes se stane vůbec první automobilkou v řadě, která jej obdrží. Díky těmto anodám by se měl zvýšit výkon všech jejich elektromobilů.

Anody od Sila Nanotechnologies

Společnost Sila tvrdí, že Titan Silicon je „první na trhu ověřená bezpečná a čistá náhrada plně grafitové anody navržená pro masové použití, která výrazně zvyšuje výkon elektromobilů“. Co to ve skutečnosti znamená? Znamená to zejména zvýšení dojezdu přibližně o 20 % oproti stávajícím technologiím baterií a také výrazné zlepšení rychlosti nabíjení.

Materiál baterií Sila Nanotechnologies je navíc šetrnější k životnímu prostředí. Během výrobní fáze produkuje Titan Silicon o 50 až 75 % méně CO2 na kWh než grafit. Údajně také dokáže uchovat 10krát více náboje než grafit samotný.

Očekává se, že Mercedes EQG získá čtyřmotorové uspořádání. To by také mělo vést k obrovskému množství energie
Nový Mercedes EQG by měl mít dojezd téměř 500 km

Sila Technologies chce, aby její materiál Titan Silicon do roku 2028 poháněl 1 milion elektromobilů. Začne s modelem EQG, který má být uvedený na trh koncem příštího roku 2024.

Očekává se, že Mercedes EQG získá čtyřmotorové uspořádání. To by také mělo vést k obrovskému množství energie. Elektrifikovaný vůz G-Wagon by měl mít rovněž dojezd přes 483 km, mimo jiné díky křemíku Titan. S největší pravděpodobností by měl sdílet podvozek s modelem G-Wagon ICE, který by měl ještě letos projít faceliftem v polovině životního cyklu. Očekává se, že interiér a celkový design sériového EQG by měl také být téměř totožný s běžnou třídou G. Tedy až na jeden nebo dva prvky, které jej pomohou odlišit jako elektromobil.

Cena elektrické varianty EQG

Vzhledem k tomu, že cena tradičně poháněného Mercedesu třídy G začíná na 139 900 dolarech (3 005 000 korun), počítáme, že elektrifikovaná varianta se začne prodávat za základní cenu v rozmezí 150-175 tisíc dolarů (3 223 000 – 3 760 000 korun).

Zdroje: insideevs, Vapol