Polestar Synergy: Skutečné Hot Wheels autíčko?

Koncept Polestar Synergy je plnohodnotný model, který kombinuje tři návrhy vítězů poslední designérské soutěže společnosti Polestar. Nejenže koncept vypadá jako oživlé autíčko Hot Wheels, ale hračkářská značka vlastněná společností Mattel oznámila, že s Polestarem hodlá spolupracovat na dalším ročníku soutěže. Prozatím zkoumáme některé nejzajímavější detaily o konceptu Synergy.

Pro letošní ročník soutěže Polestar vyzvala soutěžící, aby vytvořili design založený na výkonu. Zároveň však musel poskytnout „pokročilý technický příběh, který to umožní udržitelným způsobem“. Výsledkem je koncept Synergy, který vypadá jako hyperautomobil z Le Mans bez rušného lakování.

Koncept Polestar Synergy

Koncept Synergy je vysoký necelý 1 metr a na délku měří téměř 4,5 metrů. Jeho exteriér má stejnou bílou barvu laku jako ostatní koncepty Polestar. Ačkoli další technické detaily jsou nejasné, vypadá to, že koncept bude elektrický. Vsadili bychom se také, že má přinejmenším dva motory, které by pravděpodobně dosáhly nebo překonaly výkon 884 koní, který produkuje pohonná jednotka modelu Polestar 6.

polestar synergy concept
Polestar

Stejně jako ostatní modely Polestar lze koncept Synergy identifikovat podle jména vyraženého na předních blatnících. Ty jsou u konceptu Synergy zakončeny dramatickým plovoucím designem, který se odděluje od karoserie. Za nimi se na obou stranách nacházejí velké aerodynamické prvky, které jako by směrovaly vzduch skrz karoserii ven.

Vedle masivních kol vysunutých do všech čtyř rohů jsou na konceptu Synergy umístěna především brzdová světla na světelné liště po celé šířce vozu. Ti, kdo chtějí vstoupit do jeho kokpitu, tak učiní skrze skleněnou stříšku, která se vyklápí dopředu jako nějaká stíhačka.

polestar synergy concept
Polestar – interiér

Interiér

Při zvednuté stříšce slouží jediné sedadlo jako trůn pro řidiče, který se připoutá zlatými bezpečnostními pásy, jež jsou pro Polestar typické. Nad sedadlem řidiče se nachází něco, co vypadá jako jakýsi průzor virtuální reality, který řidiči zobrazuje další informace, jež nejsou zprostředkovány na přístrojovém štítu.

Soudě podle výhledu ze skleněné stříšky může řidič díky umístění vysokých předních blatníků snadněji najít přední pneumatiky. Volant připomínající jařmo zřejmě vybavili monitorem srdečního tepu. Rámuje displej s ukazateli, na kterém jsou rychloměr, měřič přetížení a monitor tlaku v pneumatikách.

Svažující se linie střechy konceptu Synergy přechází do zadního spoileru, který přemosťuje blatníky. Černý panel na zádi zřejmě hostí třetí brzdové světlo spolu s kamerami směřujícími dozadu. Na tomto dílu je také bílým písmem napsané „360;Vision“.

Koncept Polestar Synergy představili na letošním autosalonu v Mnichově a bude k vidění také ve Spojených státech na Hot Wheels Legends Tour v kalifornském El Segundu.

Zdroj: caranddriver, TowPoint