Fisker Ocean míří do Evropy! Dostupný elektromobil

Do Evropy míří nové dostupné elektromobily! Fisker Ocean vyjde na milion, výrobce má velké plány.

Mobile World Congress pořádaný letos v Barceloně otevře brány už 28. února. Zároveň se stane branou na evropský trh pro novou značku nabízející zajímavé pětimístně SUV.

Letošní ročník veletrhu Mobile World Congress zavítal do Barcelony (28. 2. – 3. 3. 2022) a bude svědkem vstupu nové automobilky na evropské trhy. Automobilku Fisker si pravděpodobně ihned spojíte s tehdy futuristickým sedanem Karma z roku 2008. Automobilka od té doby urazila mílové kroky a nyní nabízí nové pětimístné SUV, které by ji mělo zajistit rozmach na evropských trzích.

Fisker Ocean a jeho dostupný elektromobil
Fisker Ocean a jeho dostupný elektromobil

Technické specifikace modelu Fisker

Fisker Ocean Sport s dojezdem 400 km a výkonem 205 kW by se měl prodávat zhruba za milion. Prostřední linie Ultra nabídne dva elektromotory pro pohon všech kol a výkon 402 kW. Díky tomu zdoláte hranici 100 km/h za 3,9 sekundy. S nejluxusnější verzí Extreme dostanete výkon 410 kW a zrychlení na 100 km/h za 3,6 sekundy. Dostanete i větší bateriový set pro ujetí 560 kilometrů na jedno nabití. Vůz bude fungovat v rámci třech jízdních režimů a samozřejmostí bude záplava moderních jízdních a bezpečnostních asistentů. Fisker Ocean by měl konkurovat prémiovým modelům jako BMW iX3 nebo Audi Q4 e-tron.

Dle vyjádření majitele automobilky Henrika Fiskera patří Evropa k stěžejním regionům. Dokazuje to i plánovaný start výroby uhlíkově neutrální fabriky v Rakousku. Cílem je zahájit dodávky prvních vozů ještě letos a následně prodat v Evropě 60.000 vozů ročně. Významnou podporou bude nově vybudovaná centrála v Mnichově, která aktuálně nabírá nové zaměstnance. Zajímavostí je vytvoření pobočky v Anglii, která se zaměří na produkci speciálních edic a inovace.

Vedle prodejní podpory budou klientům dostupná servisní střediska v klíčových oblastech. Součástí služeb bude vyzvednutí vozu, nebo příjezd technika přímo na místo ke klientovi.  

Zdroje: autorevue, Vapol