Kia K9 pro rok 2025 – luxusní sedan má novou přední masku chladiče

Sedan Kia K9 se v USA vyráběl do roku 2021 pod označením K900. V Jižní Koreji přichází vylepšený model s novou přední maskou

Kia představila druhou generaci modelu K900 na autosalonu v New Yorku v roce 2018. Nicméně ve Spojených státech žil tento plnohodnotný sedan jen krátce a jeho výroba skončila o tři roky později. Vlajková loď společnosti se však stále prodává na jiných trzích, včetně domácí Jižní Koreje, kde je známá pod označením K9.

Drobné úpravy přední masky chladiče

Poté, co v roce 2021 prošel tento majestátní sedan výrazným faceliftem, se dočkal dalšího vylepšení. Tentokrát však změny nejsou tak výrazné. Kia pouze upravuje přední masku chladiče, kde staré prvky ve tvaru písmene V nahradily horizontální lamely.

Kia pouze upravuje přední masku chladiče, kde staré prvky ve tvaru písmene V nahradily horizontální lamely
Sedan Kia K9 2025 má předělanou přední masku chladiče

Kia K9 2025 dostane také nově navržená 19palcová kola a svěží oblázkově šedou barvu karoserie. V interiéru lze nyní mít nóbl kabinu s novými motivy, jako je Martian Brown nebo Misty Gray.

Technologie After Blow

Přibyla technologie „After Blow“, jejímž úkolem je vysušovat kondenzovanou vodu, která vzniká při používání klimatizace, aby se zabránilo nepříjemným zápachům. Po zhruba půlhodinovém vypnutí motoru se na 10 minut automaticky aktivuje funkce After Blow. Ta vysuší ventilační kanály, aby se zabránilo vzniku plísní.

Snímač baterie zajišťuje, aby se systém nezapínal, když je baterie vozu vybitá. Kromě toho zůstává funkce vypnutá, když je venkovní teplota nízká a také když se systém klimatizace dlouho nepoužíval.

Další změny uvnitř vozu

Mezi další změny, které Kia K9 2025 přináší, patří masážní sedadlo spolujezdce, porty USB-C vpředu i vzadu a dokonce i hasicí přístroj. Standardní výbava je nyní rozsáhlejší než dříve, zatímco vyšší výbavové stupně přicházejí i s některými vychytávkami, které se dříve objevovaly v autech jako volitelná výbava.

Kolik stojí vylepšený luxusní sedan K9?

Kia chce i nadále prodávat svůj vrcholný model s pohonem zadních i všech kol spolu s přeplňovaným motorem 3,3 litru a přirozeně nasávaným motorem V-6 o objemu 3,8 litru. Velký 5,0litrový osmiválec NA byl vyřazen již před několika lety.

Ceny začínají na částce odpovídající ceně 43 800 dolarů (1 026 000 korun) a dosahují ceny až 64 200 dolarů (1 500 000 korun).

Zdroje: motor1, TowPoint