VW T-Roc Cabriolet – recenze

Volkswagen neplánuje vyrábět další Golf T-Roc Cabriolet, takže v dohledné době jde o jediný vůz s otevřenou střechou, který si zachovává 70leté dědictví společnosti v oblasti modelů s větrem ve vlasech.

Přesněji řečeno, s drahým Evoque Convertible od Range Roveru, který je nyní uložen na kruhový podnos a zadní sedadla menších měkkých střech, jako je MINI a BMW řady 2, vhodná pouze pro malé děti a Douglase Badera, budete muset rozšiřit svou peněženku na melodii Mercedesu třídy C a najděte srovnatelnou otevřenou nabídku na trhu se slušným počtem míst pro čtyři. A ani to druhé nebude narušovat status T-Roc Cabriolet jako jediného existujícího SUV s otevřenou střechou na prodej ve Spojeném království.

Celá řada T-Roc byla revidována v létě 2022, takže si přečtěte naši aktualizovanou recenzi VW T-Roc Cabriolet. Jeho cena se pohybuje od 890 000 Kč za 1.0 TSI Style.

Takže T-Roc s odříznutým vrškem?

Ne tak docela. To, co tu máme, T-Roc zbavený plechového víka, dvoje dveře, praktičnost zadního hatchbacku, 161 litrů zavazadlového prostoru a ten evergreen marketingový fígl třetího prostředního sedadla vzadu.

K plusovému sloupku musíme přidat 40 mm délky rozvoru. Strmější sklon čelního skla, látkovou střechu, která se otevírá za pouhých devět sekund a zavírá za 11 při rychlosti až 46 km/h. Zcela méně vítaný doplněk pro nastupování s celkovou hmotností 200 kg. A zvýšení cenovky o nějakých 115 000 Kč za ekvivalentní pevnou střechu.

Kabriolet je k dispozici s výběrem ze dvou úrovní výbavy (základní Style nahrazuje dřívější designovou specifikaci, zatímco chytřejší výbava R-Line zůstává), které nabízejí identickou směs tvrdých plastů. Vysoce kvalitní ergonomii a tepelnou odolnost. Klusový infotainment, který najdete ve standardním plechovém tričku T-Roc.

Zdá se, že o prvku z tvrdých plastů v rovnici koluje nějaký nesmysl. Ale ve skutečnosti se na horní straně palubní desky škrábou jen autoři motorismu – všechno ostatní je na hraně, včetně prvotřídní polohy řidiče a jemná ergonomie.

V kabrioletu T-Roc jistě sedíte vysoko. Se vznosným výhledem ven, který si buď opravdu užijete, nebo rychle dosáhnete na nastavení výšky sedadla. Náš model R-Line vypadal nejpřitažlivěji ve své pudrově modré s lesklými černými akcenty. I když po pravdě řečeno, možná budete mít problém si všimnout osvěžení šatníku pro rok 2022.

A jak kvalitní je soft-top?

Vzhledem k její v podstatě látkové konstrukci, asi tak dobré, jak by mohla být… ​​Víko nasazené, izolace od vnějšího světa je přinejlepším skromná. Skutečnost, že přední panel je pevný a potažený plátnem – ve stylu Porsche Boxster. Díky čemuž je život vpředu o něco klidnější, ale zanechává ve vás znepokojující pocit, že do kabiny vstupuje více vnějšího hluku z vozovky, větru a dopravy. Za vámi, než by mělo, jako byste nechali pootevřené zadní okno.

Víko se na sebe rychle a hladce složí a ve složeném stavu vypadá docela uklizeně (viz níže), a to i přes absenci posledního zadního odklápěcího krytu panelu, který by utěsnil pozemek. Navíc navzdory ztrátě úložného prostoru na papíře, na zádi je stále úctyhodná jeskyně pro zavazadla. Toto je dobrá věc.

Na zadních sedadlech je odnímatelný větrný deflektor. Může se vrtět a nadávat, ale okno nahoře neovlivňuje pasažéry na předních sedadlech, ti jsou dostatečně chráněni před nejhorším proudem vzduchu. Stažená okna (stisknutím tlačítka se aktivují všechna čtyři), přemrštění předního sedadla o barnet je samozřejmé při cestovní rychlosti. Zatímco při jakémkoliv tempu než hlemýždím stahování oken vystavuje ty vzadu velmi reálnému nebezpečí, že se ubijí k smrti jejich vlastní paží. Cestující na zadních sedadlech při rychlosti nad 65 km za hodinu se hodně bouří.

Varianty

No, ne na nějakou dobu, nebo když na to přijde, při jakékoli velké rychlosti, což je pravděpodobně požehnání. Varianty pod kapotou se dodávají ve formě pouhých dvou benzinových pohonných jednotek – tříválcového 1,0litrového motoru s výkonem skromných 108 koní (méně než před faceliftem v roce 2022!) nebo mohutnějšího čtyřválce 1,5 litru s výkonem 148 koní.

Vybrali jsme 1,5 dokonale spárovanou s volitelnou, olejnatou sedmistupňovou převodovkou DSG od VW. Tato pohonná soustava s dostatečným nádechem, který umožňuje posouvat extra váhu vozu adekvátním tempem, jednoduše obsahuje nejhladší složku pohybu T-Roc Cabrio vpřed.

VW T-Roc Cabriolet

VW uvádí zrychlení z 0 na 100 km za 9,6 s. Tedy adekvátní vlažný výkon, i když bychom si nemysleli, že by 1,0-litrový měl šanci vyniknout na velké ceně na semaforech. S jeho zapleveleným časem sprintu 12,3 s. Emise CO2 klesají mezi 142–149 g/km, bez ohledu na motor, zatímco spotřeba paliva se pohybuje okolo 5,6 l/100 km.

Úroveň výbavy R-Line navštívená na tomto příkladu dělá tu chybu, že snižuje a zpevňuje odpružení… To ve spojení se znatelnou ztrátou torzní tuhosti karoserie spojené s odstraněním střechy není dobrý nápad…

Výztuha, která je zodpovědná za dalších 200 kg Cabrio, se snaží připoutat k otřesům karoserie. Ty vyvolávají všechny povrchy silnic kromě těch nejhladších. Aklimatizujete se docela rychle, pravda, ale shimmy je vždy přítomen. A je důkazem toho, jak dobře je ta věc sešroubovaná, že to neskřípe po silnici jako galeona ve vichřici.

Takže manipulace není na stejné úrovni jako standardní T-Roc?

Určitě ne. Ačkoli odstranění plechového víka snížilo těžiště. Tato dodatečná hmotnost se projevuje v zatáčkách a naklánění karoserie přidává další nepřesnosti do procesu zatáčení.

Mezi osmi tisíci extra přišroubovanými k našemu exempláři se skrývá Dynamic Chassis Control. Opravdu zbytečné, když vše, co potřebujete, je tlačítko označené „Nejpohodlnější možná jízda, prosím“. Cabrio bude samozřejmě projíždět zatáčky mnohem rychleji, než byste chtěli. Ale popravdě řečeno, nejlepší dostupná varianta je bezpochyby ta nejlevnější a se střechou nejpomalejší.

Existuje spousta pomůcek pro řidiče. S korekčním řízením, které vás udrží v jízdním pruhu, tempomatem, který zpomalí, když má auto vpředu, před sebou a tak dále. Jedna drobnost je, že tato nastavení nelze uložit, takže pokud chcete pomoc při udržování v jízdním pruhu vypnout. Musíte to udělat pokaždé, když jedete.

VW T-Roc Cabriolet

Jeden z manažerských týmů CAR má VW T-Roc Cabriolet hlásí, že tato malá zadní sedadla vyhovují pro děti mladšího školního věku. Ale pro lidi větší postavy to může být nepříjemné.

Tato crossoverová měkká střecha může udělat rodinnou přepravu pro ty s mladšími rodinami.

VW T-Roc Cabriolet: verdikt

Vždycky mě zaráželo, že radost z motorismu s otevřenou střechou podmiňuje zpomalit. Vypnout bláboly v rádiu, nasát pár paprsků a užít si výhled, na který léto padá. A v tomto ohledu T-Roc Cabriolet splňuje všechna políčka. Zeptejte se toho však více a všechny jeho nedostatky ve vztahu ke standardnímu vozidlu snadno vyplynou na povrch.

Zdroj: carmagazin.co.uk, top-voziky.cz