Přístrojový štít modelu Tourbillon vznikl ve spolupráci se švýcarskými hodináři

Novým středobodem modelu Tourbillon se stává složitý přístrojový štít navržený a vyrobený švýcarskými hodináři z firmy Switch

Bugatti navrhlo nejnovější model nového Tourbillon se „smyslem pro mechanickou nadčasovost“, což je nejvíce patrné v kabině svižného supersportu. Na první pohled vypadá dost podobně jako stále omílaný Bugatti Chiron, s centrální věží obsahující různé ovládací prvky a mohutným volantem. Najdeme zde však zcela nový středobod – složitý přístrojový štít navržený a vyrobený s využitím zkušeností švýcarských hodinářů ze světoznámé firmy Switch.

Přístrojový štít z titanu obsahuje rubíny i safíry

Titanový kus váží pouhých 680 gramů a obsahuje více než 600 součástek. Obsahuje rovněž jemné drahokamy, jako jsou rubíny a safíry. Konstrukce je vyrobená s tolerancí 5 až 50 mikronů, tedy 0,0005 cm až 0,005 cm. Stejně jemná je i zadní strana s výztuhou podpírající centrální obrazovku.

Obsahuje rovněž jemné drahokamy, jako jsou rubíny a safíry
Přístrojový štít váží pouhých 680 gramů

Na středovém ciferníku je umístěný rychloměr a ukazatel otáček. Ve spodní části se nachází malý digitální displej pro volbu rychlosti a převodového stupně. Oba ciferníky se pohybují jako ručičky hodin. Vlevo jsou ukazatele teploty, paliva a baterie. Pravý ciferník obsahuje ukazatel výkonu hybridního motoru V-16 o objemu 8,3 litru a výkonu 1 800 koní.

Řidič ukazatele uvidí za každé situace díky volantu s pevným středem

Bugatti zajistilo, aby řidič na ukazatele vždy viděl, protože volant byl navržen s pevným středem. Paprsky v horní a dolní části volantu zasahují za přístrojovou desku a ponechávají tak zcela volný výhled na tento prvek.

Bugatti zajistilo, aby řidič na ukazatele vždy viděl, protože volant byl navržen s pevným středem
Nový přístrojový štít vznikl ve spolupráci s hodináři firmy Switch

Nadčasová kabina by měla vypadat dobře i za 100 let

Bugatti chtělo vytvořit kabinu, která by mohla vypadat dobře i za 100 let. Podařilo se jí to? Přístrojová deska je uměleckým dílem a skrytý centrální displej, který vystupuje z horní části palubní desky, by měl pomoci zabránit tomu, aby interiér působil zastarale, a zároveň přijmout analogový pocit, který, jak poznamenal generální ředitel Bugatti Mate Rimac, začínají kupci supersportovních vozů preferovat.

Dodávky vozu Bugatti Tourbillon začnou až v roce 2026, přičemž automobilka postaví pouze 250 exemplářů. Škoda, že stojí „jen asi“ 89 milionů korun (3,6 mil. eur).