FuturaSun odhalil solární modul pro střešní aplikace

FuturaSun odhalil plány na rozšíření své výrobní kapacity v Číně a v Itálii. Jeho nový solární panel má účinnost přeměny energie až 21,60 %

FuturaSun odhalil plány na rozšíření své výrobní kapacity v Číně a na svém domácím trhu – v Itálii. Jeho nový celočerný solární panel má účinnost přeměny energie až 21,60 %.

Solární panel FuturaSun

Společnost FuturaSun představila zcela černý solární panel typu n s interdigitálním zpětným kontaktem (IBC) pro rezidenční a komerční aplikace.

„Vysoce účinný panel se vyznačuje tím, že má všechny elektrické kontakty na zadní straně. Dále je založený na buněčné technologii Zebra vyvinuté německým výzkumným institutem ISC Konstanz,“ řekla pro magazín pv produktová manažerka Lisa Hirvonen. „Série modulů nabízí elegantní zcela černý vzhled modulu. Takový vzhled je zvláště vhodný pro pohledové obytné střechy a budovy s vysokou architektonickou hodnotou.“

Modul FU415-425M ZEBRA Pro obsahuje 132 IBC napůl řezaných článků o velikosti 166 mm x 83 mm. Je k dispozici ve třech verzích, s nominálním výkonem v rozsahu od 415 W do 425 W a účinností přeměny energie 21,10 % až 21,60 %. Napětí naprázdno se pohybuje od 45,85 V do 46,01 V a zkratový proud od 11,57 A do 11,76 A.

Nový produkt měří 1895 mm x 1039 mm x 35 mm a váží 21 kg. Panel se vyrábí z 3,2 mm skla a eloxovaného hliníkového rámu. Modul může pracovat se systémovým napětím 1 500 V a teplotami v rozmezí -40 °C až 85 °C. Vyznačuje se teplotním koeficientem -0,29 % na stupeň Celsia.

Výrobek, který se dodává s 25letou zárukou a 25letou zárukou výkonu, má také údajně vykazovat maximální pokles výkonu o 0,25 % ročně. Přičemž na konci 25. roku provozu se očekává přibližně 93 % výkonu.

Budoucí projekty

„V současné době pracujeme na ambiciózním projektu otevření továrny na moduly také v Itálii, abychom přispěli k oživení evropského dodavatelského řetězce fotovoltaických elektráren, přičemž náběh výroby se plánuje na rok 2023. Tato italská továrna zaměří svou výrobu hlavně na IBC panely,“ uvedl Hirvonen. „Současně probíhají plány na expanzi také v Číně, kde bychom mohli brzy dosáhnout 2 GW výrobní kapacity.“

Společnost sídlí v Cittadella v Itálii. Její italští zaměstnanci se zaměřují na výzkum a vývoj v oblastech, jako jsou interdigitované články se zadním kontaktem (IBC), válcové pásky, řešení sklo-sklo a moduly s nezávislými sekcemi.

Zdroje: pv-magazine, TopNosiče