BMW Group Classic – návrat ke kořenům

Muzeum BMW Group Classic se nachází v Mnichově, v městské části Milbertshofen, nedaleko známého BMW Welt či olympijského stadionu. Rozprostírá se na ploše o velikosti asi 130 000 metrů čtverečních a dokonale mapuje historii značky BMW. Areál v současnosti slouží také jako ideální místo pro setkání majitelů historických aut značek BMW, MINI a Rolls-Royce. Ti si na tomto místě mohou vyměňovat také zkušenosti s údržbou a péčí o auta, nebo si od odborníků vyptat cenné rady.

V krásných budovách se nachází spousta jedinečných modelů aut, motocyklů či závodních speciálů historicky spjatých se značkou BMW. Můžete si objednat komentovanou prohlídku, kde se z úst tamních milovníků značky a pracovníků muzea jistě dozvíte spoustu zajímavých informací. Prostory muzea se dokonce dají pronajmout i pro organizaci různých, například firemních či společenských akcí.

Mo 66

Na místě se nachází krásná kavárna s názvem „Mo 66“ ale také několik dílen, kde probíhá oprava, údržba či procesy restaurování historických modelů. Existuje možnost pronajmout si historický vůz a dokonce se na tomto místě máte šanci dostat k jinak nedostupným náhradním dílům.

Jako zástupce naší redakce jsem byl doslova uchvácen tím, co všechno lze v prostorách muzea BMW Group Classic v německém Mnichově vidět a zažít. Je skvělé, že prostory nás doprovázeli členové vedení muzea, ale i lidé, kteří vědí o historii značky doslova vše.

BMW Group Classic

Pokud navíc k návštěvě tohoto okouzlujícího místa připojíte také prohlídku nedalekého místa, známého jako BMW Welt (v překladu svět BMW), celoživotní zážitek je zaručen. Na jednom místě tak uvidíte nejen historické modely, speciální koncepty, které se nikdy nedostaly do sériové výroby, ale také zcela novinky z nabídky značky BMW. A možná vám na to všechno jeden celý den ani nepostačí…

My se na toto místo v Mnichově určitě v budoucnu ještě pojedeme podívat. Tak co přátelé, vidíme se v rodišti značky BMW?

Muzeum BMW Classic

BMW Group Classic je automobilové muzeum od společnosti BMW na ulici Moosacher Straße 80 v Mnichově na Am Riesenfeldu. Lze si rezervovat prohlídky s průvodcem a prohlédnout si historická auta sbírky. BMW Group Classic je organizátorem Concorso d’Eleganza Villa d’Este.

Zdroj: automagazin.sk, wikipedie.org, top-voziky.cz