VW California dorazí ještě letos

Generální ředitel Carsten Intra prozradil, že Multivan T7 se dočká úpravy na obytný vůz ještě letos jako nová VW California

Volkswagen Commercial Vehicles uspořádal tento týden výroční tiskovou konferenci, na které oznámil plány na rok 2023. Očekávali jsme, že uvidíme upoutávkové obrázky ID. Buzz GTX a/nebo LWB, ale místo toho jsme slyšeli zprávy o jiném minivanu. Generální ředitel Carsten Intra prozradil, že Multivan T7 se dočká úpravy na obytný vůz ještě letos jako nová VW California.

Multivan VW California

Upravený model se stane součástí „California Universe“, která má poskytnout více modelů pro kempování a lepší podporu pro majitele.

„Chceme rozšířit nabídku v rámci celého podniku o naše kempinkové modely – a nabídnout tak našim zákazníkům ten zvláštní pocit Kalifornie. Jedná se o digitální služby pro komunitu Cali, zcela nové služby jako doplněk k nákupu vozidla, ale také o prezentaci nového modelu California na bázi modelu Multivan. Tento nový model plánujeme na pozdější období tohoto roku.“

Běžný Multivan, založený na všudypřítomné platformě MQB, kombinuje přeplňovaný benzinový motor o objemu 1,4 litru s elektromotorem
VW California se začne prodávat jako plug-in hybrid

Podrobnosti o novém obytném voze zatím neznáme. Nicméně očekáváme, že tento outdoorový vůz se začne prodávat s plug-in hybridním pohonem. Běžný Multivan, založený na všudypřítomné platformě MQB, kombinuje přeplňovaný benzinový motor o objemu 1,4 litru s elektromotorem, 13kWh lithium-iontovou baterií a sedmistupňovou převodovkou DSG. VW Commercial Vehicles prodává dodávku také s motory 1,5 TSI a 2,0 TSI a 2,0 TDI.

Hybridní model Caddy

Během tiskové konference Carsten Intra také oznámil, že VW Commercial Vehicles pracuje na plug-in hybridním modelu Caddy a na nové generaci elektrického Crafteru. Nový pracovní vůz Transporter, vyvíjený společně s Fordem, se má objevit v roce 2024.

ID. Buzz a Amarok

Kromě toho se v sériové výrobě objeví ID. Buzz AD dorazí v roce 2025, kdy se očekává, že z čistě elektrické dodávky vznikne kalifornská obytná verze, která by měla následovat Multivan.

Carsten Intra mezitím uvedl, že Amarok na bázi Rangeru je již u některých prodejců k dostání. Dále jej označil za „skutečný Amarok“, přestože má základy od Fordu.

ID. Buzz s dlouhým rozvorem se poprvé představí letos v červnu a v USA se začne prodávat v roce 2024. V letošním roce by měl prorazit také dvoumotorový GTX s pohonem všech kol a výkonem 335 koní. Uvažuje se také o verzi bez pohonu GTX s pohonem AWD.

Zdroje: motor1, TowPoint