Volkswagen ID.Buzz GTX je na cestě k Vám

Německý koncern Volkswagen uvádí na trh nový model ID.Buzz GTX. Jedná se o plně elektrický minivan

Plně elektrické MPV ID.Buzz od Volkswagenu dostane horkou verzi GTX.

Volkswagen odhalil, že plánuje uvést své sportovní označení GTX do všech svých plně elektrických vozů ID a to včetně nového ID.Buzz. Ten se má na trhu objevit jako jedinečná nabídka – plně elektrický minibus.

Velikost baterie se pravděpodobně nezmění od ostatních úrovní výbavy, takže v ID.Buzz GTX uvidíme stejnou baterii 77 kWh. V ID.5 GTX je tato baterie spojená s nastavením elektromotoru o výkonu 295 koní a 460 Nm. Vzhledem k tomu, že ID.Buzz používá stejnou platformu MEB jako ID.5, očekáváme podobná čísla v horkém elektrickém MPV od Volkswagenu.

ID.4 GTX a ID.5 GTX využívají dva elektromotory (jeden na každé nápravě) k zajištění pohonu všech čtyř kol, takže totéž očekáváme u ID.Buzz GTX. Stejně jako u modelů ID.4 a ID.5 GTX se dojezd pravděpodobně sníží, když se baterie více zaměří na výkon.

Jinde má exteriér pravděpodobně obsahovat několik malých přikývnutí na přidanou sportovnost. Interiér by měl mít nějaké červené nádechy – jak je vidět u předchozích modelů GTX.

Volkswagen ID.Buzz a prodej

Zatímco knihy objednávek pro nový Volkswagen ID.Buzz ještě nejsou zcela otevřené. Zákazníci mohou očekávat, že zaplatí od 1,6 milionů Kč za získání funky elektrického minivanu VW. Jeho prodej začne letos v červenci.

Volkswagen potvrdil, že nová řada ID.Buzz začne základním modelem Life s cenou 1,6 milionů Kč. Ale o úroveň výš má být model střední třídy Style za 1,7 milionů Kč a poté 1. vydání za 1,8 milionů Kč. GTX má být na vrcholu řady, avšak cenu automobilka zatím neodhalila.

Zákazníci musí do 30. června složit zálohu ve výši 57 tis. Kč, aby si zajistili prioritní slot pro pětimístný ID.Buzz. Přičemž předobjednávky zatím nejsou k dispozici pro variantu nákladní dodávky.

V současnosti má každý model z řady ID.Buzz stejný pojezd jako ID.3. To znamená baterii o kapacitě 77 kWh, která na zadní kola posílá 201 koní a 310 Nm točivého momentu. To by se mělo změnit zařazením horkého modelu GTX, jelikož očekáváme větší výkon a pohon všech čtyř kol. Volkswagen tvrdí, že ID.Buzz je schopný dojezdu na čistě elektrický pohon až 415 km.

Nabíjení baterie a světla

Na palubě je nabíjení 170 kW. Takže baterii lze nabít z pěti na 80 procent kapacity za 30 minut z dostatečně výkonného stejnosměrného zdroje. A co víc, ID. Buzz se standardně dodá s obousměrným nabíjením. Takže nejen, že můžete nabíjet auto doma, ale můžete také dodávat energii z baterie zpět do sítě.

Produkční verze ID. Buzz zůstává do značné míry nezměněn od konceptů, které jsme viděli od roku 2017. Jedná se o poměrně standardní jednoboxový minivan s hrubým čelním sklem. Zatímco VW tvrdí, že koeficient odporu vzduchu 0,29 Cd pomáhá zvýšit účinnost.

Zadní sloupky využívají třípruhový designový motiv
VW ID.Buzz

Na vrcholné variantě 1. edice jsou vpředu štíhlé LED světlomety se světelnou lištou. Ta se mezi nimi táhne, aby se spojila s velkým znakem VW uprostřed, zatímco dole je design mřížky pro spodní přívody vzduchu. Vůz má posuvné boční dveře a zadní sloupky využívají třípruhový designový motiv.

Vzadu lze nalézt výklopné zadní výklopné dveře se štíhlými světly přes celou šířku zádi. Dvoubarevné barevné schéma uvedené na prvních oficiálních obrázcích se nabízí jako volitelná výbava se žlutou, oranžovou, modrou nebo zelenou karoserií pod bílou horní částí. 21 palcová kola jsou k dispozici výhradně pro 1. edici.

Kompaktní vůz ID.Buzz

Celkově je Volkswagen ID. Buzz poměrně kompaktní. S délkou 4 712 mm je o 192 mm kratší než T6 Caravelle, ale má rozvor 2 988 mm, což je téměř identické s T6. To pomáhá maximalizovat prostor pro cestující. Ale zatímco koncepty obsahovaly chytrá posuvná a otočná sedadla, ID. Buzz má konvenční uspořádání pěti sedadel v konfiguraci 2-3. Zadní lavice je dělená v poměru 60:40 a posouvá se, aby se maximalizoval prostor pro nohy nebo zavazadlový prostor. A v pětimístném režimu je k dispozici obrovský zavazadlový prostor o objemu 1 121 litrů. Sklopte zadní lavici naplocho a v nabídce je maximálně 2 205 litrů.

Vyberte si dvoubarevný exteriér a kabina bude mít stejný barevný motiv. I když si musíme počkat, jak snadné je udržet bílý volant a jak dobře vypadá čalounění.

Ve voze se nachází až osm nabíjecích zásuvek USB-C, přihrádku se škrabkou na led a otvírákem na láhve
Interiér

Praktické prvky zahrnují až osm nabíjecích zásuvek USB-C v celé kabině a novou inovací je „Buzz Box“. Jedná se o centrální odkládací přihrádku, která je umístěná mezi předními sedadly a obsahuje horní přihrádku se škrabkou na led a otvírákem na láhve. Dále s úložným prostorem na láhve a velkou pětilitrovou zásuvkou pro uložení objemnějších předmětů.

Další novinkou kabiny je odstranění koženého čalounění. Volant je zabalený do syntetické alternativy. Koberce a látky sedadel jsou opatřené různou úrovní recyklovaného plastu. Je to součást cíle VW vytvořit ID. Buzz uhlíkově neutrální po celou dobu od výroby až po dodání.

Technologie

Na palubě ID se nachází spousta technologií. Buzz a většina z nich je přenesená z ID.3 a ID.4. K dispozici má 5,4 palcový displej řidiče Virtual Cockpit. Zatímco u modelu Life je k dispozici 10 palcový dotykový informační systém, modely s vyšší specifikací mají 12 palcovou obrazovku namontovanou centrálně na palubní desce. Stejně jako u ostatních modelů s ID je funkce ovládání klimatizace citlivá na dotyk. Zatímco funkce bezdrátového Apple CarPlay a Android Auto, online připojení má ovládání hlasem.

Buzz začíná koncem tohoto roku a knihy se oficiálně otevřou v červenci 2022.

Zdroje: autoexpress, Top Vozíky