Polestar 2 BST 230 jako stylovější verze BST 270

Společnost Polestar představila edici BST 230, která je po edici BST 270 druhou limitovanou verzí modelu Polestar 2

Společnost Polestar představila BST edice 230, která je po edici BST 270 druhou limitovanou verzí modelu Polestar 2.

Polestar 2 BST edice 230

Model Polestar 2 BST edice 230, vyvinutý v rámci portfolia Polestar Engineered, přejímá stejné úpravy podvozku jako původní edice BST. A zároveň se více zaměřuje na výkonné konstrukční detaily.

Na přání je k dispozici pruh karoserie po celé délce pro obě barvy karoserie
Na karoserii se nachází pruh, který se line po celé jeho délce

Mezi ně patří exkluzivní zelený lak Nebula a textilie MicroSuede pro sedadla a vložky volantu, které jsou vyrobené z částečně recyklované textilie Nubuck. Zákazníci si také mohou vybrat černý lak karoserie Space. Na přání je k dispozici pruh karoserie po celé délce pro obě barvy karoserie.

Mezi konstrukční detaily patří exkluzivní zelený lak Nebula a textilie MicroSuede pro sedadla a vložky volantu, které jsou vyrobené z částečně recyklované textilie Nubuck
Sedadla a vložky volantu jsou vyrobené z částečně recyklované textilie Nubuck

„Limitované dodávky, jako je BST edice 230, nám umožňují rychleji a kreativněji zkoumat barvy, grafiku a materiály,“ říká Thomas Ingenlath, generální ředitel společnosti Polestar. K dalším stylistickým vylepšením patří prahy a obklady lakované v barvě karoserie a kryty zrcátek ve vysoce lesklé černé barvě.

Pod kapotou

Vůz Polestar 2 BST edice 230 je vybavený dvoumotorovým elektrickým pohonem. Ten dosahuje celkového výkonu 469 koní (350 kW) a točivého momentu 501 Nm. Díky tomu zvládne zrychlení z 0-100 km/h za 4,4 sekundy a dosáhne maximální rychlosti 205 km/h.

Tato limitovaná edice Polestar 2 však nabízí víc než jen rychlost v přímce. Vůz přejímá všechna vylepšení podvozku, která se poprvé implementovala do původního modelu Polestar 2 BST edice 270.

Černé ráfky, inspirované těmi z modelu Polestar 1, jsou obuté do pneumatik Pirelli P Zero o rozměru 245/35 R21 vyvinutých speciálně pro vozy edice BST
Polestar 2 BST edice 230 má jedinečná 21″ kovaná kola z lehké slitiny

Patří mezi ně o 25 mm nižší světlá výška, speciálně vyvinuté dvoucestně nastavitelné tlumiče Öhlins, přední vzpěra, o 20 % tužší pružiny a jedinečná 21″ kovaná kola z lehké slitiny. Černé ráfky, inspirované těmi z modelu Polestar 1, jsou obuté do pneumatik Pirelli P Zero o rozměru 245/35 R21 vyvinutých speciálně pro vozy edice BST.

Polestar 2 BST edice 230 je rovněž vybavený čtyřpístkovými vrtanými a ventilovanými předními brzdovými kotouči Brembo o průměru 400 mm a standardními jednopístkovými ventilovanými zadními kotouči o průměru 390 mm.

Počet kusů, objednávky a dodávky

Jak napovídá název speciální edice, Polestar vyrobí celkem 230 kusů pro evropské a severoamerické trhy. Zákazníci si jej mohou ihned objednat na stránkách Polestar.com, přičemž dodávky se očekávají od třetího čtvrtletí roku 2023.

Zdroje: motor1, TowPoint