Buick Encore GX debutuje s přídomkem Wildcat

Vyšší model Buick Encore by měl získat osvěžení. A přesně toho se dočkáme s modelem Encore GX. Svěží tvář s sebou přináší nový znak Buick

Vyšší model Buick Encore by měl získat osvěžení, a přesně toho se dočkáme s modelem Encore GX 2024. Svěží tvář s sebou přináší nový znak Buick, zatímco uvnitř došlo k výrazné digitální proměně. A pro ty, kteří hledají více luxusu za nižší cenu, je nyní k dispozici nóbl výbava Avenir.

Buick Encore GX

Největší novinkou kolem modernizovaného modelu Encore GX je pravděpodobně to, co se nachází uvnitř. Zmizely číselníky přístrojů a spousta přepínačů, které se objevily u odcházejícího modelu.

Vše nahradil systém, který Buick nazývá Virtual Cockpit a který zahrnuje digitální displej řidiče a středový displej infotainmentu začleněný do jediné obrazovky
Zmizely číselníky přístrojů a spousta přepínačů, které se objevily u odcházejícího modelu

Vše nahradil systém, který Buick nazývá Virtual Cockpit a který zahrnuje digitální displej řidiče a středový displej infotainmentu začleněný do jediné obrazovky. Výsledkem je celkem 19″ úhlopříčky displejů, rozdělených na 8″ pro displej řidiče a 11″ pro středovou jednotku. Buick uvádí, že se jedná o největší obrazovku infotainmentu v segmentu modelu Encore GX.

Díky digitální úpravě má nový Encore GX čistší skleník, ale hmatové ovládání není zcela odstraněné
Uvnitř se nachází 19″ úhlopříčky displejů, rozdělených na 8″ pro displej řidiče a 11″ pro středovou jednotku

Díky digitální úpravě má nový Encore GX čistší skleník, ale hmatové ovládání není zcela odstraněné. Ovladače a tlačítka funkcí klimatizace jsou umístěné pod nově umístěnými výdechy ventilace a tradiční hlavice převodovky stále vystupuje ze středové konzoly směrem nahoru.

Buick Encore GX Avenir

Volba nové nejvyšší výbavy Avenir přináší množství béžové kůže, která kontrastuje s černou barvou v kabině. Opěrky hlavy a prahy dveří zdobí označení Avenir a součástí výbavy jsou elektricky ovládaná sedadla řidiče i spolujezdce. Přepracovaná výbava ST přináší speciální označení také na skleník, i když se sportovnější atmosférou.

Tenké světlomety se nacházejí na přepracované mřížce chladiče a spodní části masky, přičemž nový znak Buick s trojitým štítem je umístěný vysoko mezi světly
Buick Encore GX Avenir

Co se týče exteriéru, ten se představil na špionážních fotografiích z prosince 2022. Tenké světlomety se nacházejí na přepracované mřížce chladiče a spodní části masky, přičemž nový znak Buick s trojitým štítem je umístěný vysoko mezi světly. Design si do značné míry vypůjčuje z konceptu Buick Wildcat z června 2022 a naznačuje, jak by měly v budoucnu vypadat další vozy Buick. Encore GX z roku 2024 je také prvním použitím nového znaku Buick v Severní Americe.

Výbava ST a Avenir

Všechny modely Encore GX jsou standardně vybavené LED světlomety. Výbavy Avenir a ST přidávají LED světla vzadu, zatímco Avenir dostane čiré čočky zadních světel. Vpředu má také vylepšenou mřížku chladiče, chromované akcenty v náraznících a jezdí na 19″ chromovaných kolech. Modely ST pokračují ve sportovním duchu s černými koly a tmavými akcenty na bocích a zádi.

Pohonné ústrojí

Možnosti pohonného ústrojí se přenášejí z aktuálního modelu. Pro osvěžení: jedná se buď o 1,2l, nebo 1,3l přeplňovaný tříválcový motor s maximálním výkonem 155 koní. U modelů s pohonem předních kol dostanete převodovku CVT, zatímco verze s pohonem všech kol používají devítistupňový automat.

Cena Buick Encore GX

Ceny modelu Buick Encore GX 2024 začínají na 26 895 dolarech (600 tis. korun), za které získáte výbavu Preferred s pohonem FWD. Encore GX ST začíná na 28 095 dolarech (626 tis. korun). A cena vlajkové lodi Avenir se pohybuje od 33 195 dolarů (740 tis. korun). Tyto ceny zahrnují poplatky za destinaci a Buick uvádí, že konfigurátory sestavení pro objednání mají být k dispozici v květnu. Výroba však začne až v březnu.

Zdroje: motor1, TowPoint