Volkswagen ID. Buzz

Oblíbené MPV na internetu bude začínat na 1 600 000 Kč, když se začne ID. Buzz prodávat ve Velké Británii v srpnu. Přičemž první dodávky jsou plánovány na podzim.

Od uvedení na trh budou k dispozici tři úrovně výbavy: Life, Style a 1st Edition. Tato cena 1 600 000 Kč je za základní model Life, zatímco modely Style budou začínat na 1 780 000 Kč. Vrcholná 1. edice bude stát 1 818 000 Kč.

Co za peníze dostanete?

Modely Life dostanou LED světlomety, vyhřívané čelní sklo a 10palcovou obrazovku infotainmentu.

Jako luxusní světla? Upgrade na Style vám poskytne maticové světlomety LED, adaptivní osvětlení interiéru a dodatečné osvětlení kolem dveří zavazadlového prostoru.

Chcete velká kola a obrazovky? 1st Edition přidává 21palcové slitiny a 12palcovou obrazovku infotainmentu.

Nejnovější člen Volkswagen ID.?

Toto je nejnovější člen Volkswagen ID. rodina čistě elektrických modelů – a pravděpodobně nejvíce netrpělivě očekávaných. ID. Buzz je to, na co jsme čekali od chvíle, kdy byl Microbus Concept Car debutován na NAIAS v roce 2001. Od té doby byl připomínán jako koncept Bulli v roce 2011, BUDD-e v roce 2015 a naposledy jako ID. Koncept Buzz Cargo v roce 2018.

Je tedy spravedlivé říci, že jsme na pořádný elektrický mikrobus čekali tak dlouho, jak jen můžeme. Ale teď ta produkční verze ID. Buzz byl plně odhalen, zjistíme, zda stálo za to na to čekat. Už jsme řídili prototyp modelu Cargo pod těžkým přestrojením. A hodnocení si můžete přečíst zde.

Design ID. Buzz

ID. Buzz je založen na stejné platformě MEB jako hatchback ID.3 a sdílí několik jeho moderních designových prvků, ale stylisticky jde o oživení typu 2 založeného na Beetle, s přehledným designem, výrazným dvoubarevným lakováním a téměř nulovými převisy.

Přední část využívá nyní všudypřítomnou úpravu světelné lišty, kterou VW aplikuje na většinu svých nových modelů, a spojuje ji se štíhlými světlomety a masivním kruhem VW.

Nad ním je skutečně masivní čelní sklo a masy skla po celém obvodu. Nastavuje se pouze u motivu 3 barů na D-sloupku, který připomíná chladicí lamely vzduchem chlazeného motoru typu 2.

Zadní výklopné dveře v plné výšce půlí další světelný pruh, který úhledně rozděluje dvoubarevné lakování. Dosud jsme pod bílou viděli žlutou, oranžovou, modrou nebo zelenou.

S délkou 4 712 mm je výrazně kratší než T6.1 Transporter, ale má zhruba stejný rozvor, což maximalizuje vnitřní prostor a ovladatelnost.

A co vnitřek?

I tady je spousta věcí, které se vám můžou líbit. Modely s vyšší specifikací jsou pestře zbarvené. Očekávejte, že u více standardních variant uvidíte mnohem více černého plastu, ale všechny sdílejí obrovskou centrální dotykovou obrazovku a sloupový přístrojový displej. Modely s displejem mají na palubní desce pruh dřeva a mnoho chytrých úložných systémů. Včetně velké police nad schránkou v palubní desce potažené přilnavou gumou a odkládací přihrádky „Buzz Box“ mezi předními sedadly.

Další vychytávkou je výběr materiálů. Není zde žádná kůže. Místo toho jsou v centru pozornosti látky vyrobené z recyklovaného plastu. A najdete tu vzory od malých smajlíků na krytech šroubů až po vyražené dodávky v opěrkách rukou.

Zpočátku ID. Buzz bude k dispozici v jedné délce karoserie a s pěti sedadly, i když se připravuje delší třířadá varianta, která bude jediným modelem nabízeným v USA. Když jsme si prohlíželi předsériový model. Všimli jsme si, že dokonce i krátký rozvor má držáky nápojů a loketní opěrky vytesané do zavazadlového prostoru. To naznačuje, že se připravuje model s krátkým rozvorem a třetí řadou. A VW slíbil „různé konfigurace sedadel“ podobné Caravelles a Transporterům v minulosti, takže očekávejte vylepšení, jako jsou kapitánské křesla v prostřední řadě.

Jedno zklamání však je, že ID. Buzz nevypadá moc užitečně pro rodiny, jak bychom doufali od „dodávky“. Zadní lavice je konvenční, dělená v poměru 60:40, místo tří samostatných sedadel. To znamená, že nebude tak užitečná jako například Peugeot 5008 pro umístění tří dětských sedaček vedle sebe. Isofix není ani na sedadle spolujezdce.

Zadní okna se také nedají otevřít a nejsou zde ani dodatečné větrací otvory pro cestující na zadních sedadlech, takže by tam mohlo být dost dusno.

Co je pod kapotou ID. Buzz?

Kombinace akumulátoru o kapacitě 77 kWh a elektromotoru o výkonu 201 k. Stejně jako jeho sourozenec ID.3, pohání zadní nápravu. Baterii integrovali do podlahy pro nízké těžiště a obecně je to, co jsme od platformy MEB očekávali.

O oficiálním dojezdu nebo výkonu zatím nepadlo ani slovo, ale odhadovali bychom kolem 400 km s ohledem na větší rozměry dodávky a aerodynamické vlastnosti ve srovnání s ID.3. Předprodukční model, který jsme si prohlíželi, měl odhadovaný dojezd 466 km zobrazený na centrální dotykové obrazovce. Možnost větší, 111kWh baterie a dojezdu 480+ km však naznačili již v minulosti. A můžete také očekávat, že bude nakonec k dispozici volitelný AWD se dvěma motory.

VW ID. Buzz

Existuje také nějaká chytrá technologie baterií. Integrované nabíjení 170 kW umožňuje nabití na 80 procent za přibližně 30 minut z vhodného nabíjecího bodu DC. Je také vybaven obousměrným nabíjením z vozidla do domu, což umožňuje ID. Buzz pro integraci do vaší domácí elektrické sítě.

Experimenty s plně autonomní variantou jsou také v plném proudu a VW říká, že ji chce nabídnout do roku 2025.

A co varianta Cargo?

Verze dodávky vypadá podobně funky a lze ji specifikovat několika různými způsoby. V závislosti na vaší potřebě je na výběr ze zadních výklopných dveří nebo dveří posuvných v plné výšce, zatímco přední sedadlo může být buď dvoumístná lavice nebo samostatná lavice.

Zdroj: carmagazin, top-voziky.cz