ID.Buzz: 2 výbavy a First Edition

Vedle edice určené pouze pro uvedení na trh nabízí napjatě očekávané oživení elektrického Microbusu Volkswagen ID.Buzz modely Pro S a Pro S Plus.

Zdá se, jako bychom na uvedení nového Volkswagenu ID.Buzz na trh ve Spojených státech čekali celou věčnost. Přesné datum zahájení prodeje elektrického nástupce ikonického Microbusu je sice zatím neznámé, ale konečně by se tak mělo stát někdy na podzim tohoto roku. VW dnes prozradil, že ID.Buzz 2025 bude mít na našem trhu premiéru ve třech výbavových stupních.

ID.Buzz nabízí trojici výbav

Již nějakou dobu víme, že americkou verzi ID.Buzz vybaví 86,0 kWh baterií. Bude pohánět buď jeden motor o výkonu 282 koní. Ten následně napájí zadní kola, nebo dvoumotorovou soustavu o výkonu 335 koní, která zajistí pohon všech kol. Zatím neznáme odhadovaný dojezd podle EPA. Nicméně víme, že všechny modely mají stejný 3238 mm rozvor, který podporuje tři řady sedadel. Nyní známe také tři úrovně výbavy dodávky a jejich konfiguraci.

ID.Buzz – interiér

Základním modelem bude Pro S, který má pouze pohon RWD. Jeho standardní výbava zahrnuje 20 palcová kola, ambientní osvětlení interiéru s 30 volitelnými barvami, 12,3 palcovou dotykovou obrazovku infotainmentu a sadu asistenčních technologií pro řidiče. Ta má funkci samočinného parkování s paměťovým nastavením, jež ukládá postup parkování pro konkrétní místa. Model Pro S má také lavici ve druhé řadě sedadel, která poskytuje prostor pro celkem až sedm osob.

Model Pro S Plus lze mít s pohonem zadních nebo všech kol, druhý z nich však vyžaduje kapitánská křesla ve druhé řadě (což snižuje počet cestujících na šest). Výbava Plus přidává i další žádané prvky výbavy, včetně 360stupňového kamerového systému, head-up displeje a 700 wattového stereofonního systému Harman Kardon. Dodává se také s ručně výsuvným závěsem přívěsu, ale zatím nevíme, kolik toho ID.Buzz může táhnout. Dostupný „flexboard“ vytváří po sklopení zadních sedadel rovnou podlahu a na přání je k dispozici elektrochromatické panoramatické střešní okno s průhledným a neprůhledným nastavením.

Volkswagen ID.Buzz

First Edition

VW ID.Buzz First Edition 2025 bude k dispozici pouze při uvedení na trh. Vychází z modelu Pro S Plus, což znamená, že nabízí obě pohonné jednotky a stejnou standardní výbavu. First Edition navíc dostane unikátní 20palcová kola, exkluzivní označení a příčné nosiče na střeše. Elektrochromatická skla jsou součástí standardní výbavy, stejně jako pohybem aktivované posuvné dveře a zadní dveře, ale dvoubarevné lakování je povinné. Stejně tak musí být každý interiér ve variantě Dune. Ta kombinuje světle šedé koženkové čalounění s hliněnými akcenty a obložením připomínajícím dřevo.

Volkswagen uvádí, že ceny a další podrobnosti budou oznámeny blíže k datu uvedení ID.Buzz na trh koncem letošního roku, které nemůže přijít dost brzy.