Volkswagen Amarok a odhalení interiéru

Německý koncern Volkswagen se rozpovídal o novém interiéru připravovaného vozu Amarok V6

Volkswagen Amarok se teprve připravuje, ale již teď víme, že má téměř dvojnásobný dotykový displej.

Druhá generace Amaroku bude plně odhalena koncem tohoto roku, ale mezitím nám Volkswagen poskytl náš první pohled do interiéru. Vypadá to, že si Amarok udrží svou pozici na prémiovém konci trhu pick-upů s plyšovou kabinou.

Volkswagen Amarok a interiér

Uvnitř Volkswagen Amarok používá kožený volant z Passatu, který je ozdobený spoustou tlačítek. Centrální dotyková obrazovka narostla z 16 cm na 30 cm, k dispozici je také 25 cm varianta.

Infotainment na obrazovce lze nakonfigurovat tak, aby zobrazoval různé asistenční systémy řidiče (více než 30 u nového Amaroku). A to včetně udržování v jízdním pruhu, změny jízdního pruhu, rychlostního asistenta a rozpoznávání dopravních značek.

Další funkce jsou satelitní navigace, klimatizace a zvukový systém. Pod displejem vidíme řadu fyzických přepínačů, které poskytují přímý přístup k některým funkcím Amaroku.

Volkswagen říká, že Amarok začne používat nejnovější ‚Virtual Cockpit‘ značky. Takže za volantem očekáváme, že uvidíme ciferníky TFT, řadu zobrazení výletů a možnost zobrazení navigační obrazovky mezi ciferníky.

Model Amarok má být stále k dispozici s naftovým motorem V6
Amarok

Německý automobilový gigant také škádlil, jak má Amarok vypadat zvenčí. Naposledy ukázal zadní výklopné dveře nového pick-upu.

Volkswagen již dříve oznámil, že druhá generace Amaroku má být stále k dispozici s naftovým motorem V6 spolu se čtyřválcovými 2,0 litrovými pohonnými jednotkami TDI. Náš první neskrývaný pohled na zadní část Amaroku potvrzuje design, který předchozí špionážní záběry naznačily.

Nové prvky zvenčí

V krátkém videu zveřejněném na twitterové stránce Volkswagen Užitkové vozy se zadní světla Amaroku zdají být odlišná od těch na původních designových náčrtech, které Volkswagen zveřejnil v roce 2020, se shluky integrujících úzký vertikální světelný podpis.

Volkswagen Amarok by měl obsahovat sadu bočních schůdků
Prototyp VW Amarok

Není překvapením, že zadní výklopné dveře jsou podobné současnému Amaroku, i když na panelu je vylisován nápis „Amarok“. Předchozí špionážní snímky také odhalily, že model má obsahovat sadu bočních schůdků spolu se zadní rukojetí.

Výbava interiéru

Skica interiéru nám umožňuje nahlédnout do interiéru pick-upu a odhaluje zcela nový design palubní desky. Dále obsahuje nejnovější volant Volkswagen a jeho nejnovější digitální přístroje „Virtual Cockpit“. Je zde také nový centrální informační a zábavní systém. A zdá se, že značka si na rozdíl od některých svých nejnovějších modelů pro cestující zachová určité fyzické rozvaděče.

Volkswagen popisuje svého rivala Ford Ranger jako „zcela nový vzhled uvnitř i zvenčí“ a „ještě rozsáhlejší vybavení na palubě“. Včetně „výrazně více asistenčních systémů pro řidiče“ a nových prvků konektivity. Společnost také tvrdí, že model obsahuje „inovace, které v tomto segmentu doposud nikdo neviděl“.

Amarok má být větší než jeho předchůdce, o 100 mm delší s celkovou délkou těla 5 350 mm. Ještě více však naroste rozvor, a to o 175 mm na 3 270 mm. VW říká, že to má za následek podstatně více místa v kabině pro cestující. Zatímco kratší převisy znamenají, že je v terénu schopnější než dříve. Celková užitečná hmotnost se zvýší na 1,2 tuny, přičemž více variant motoru a převodovky bude schopno dosáhnout 3,5 tuny brzděné tažné kapacity.

Technické detaily pro Amarok jsou stále tenké, ale VW potvrdil, že pick-up by měl pohánět přeplňovaný vznětový motor V6. Jeho podvozkový sourozenec, Ford Ranger, je vybavený 3,0 litrovou jednotkou. A je téměř jisté, že stejná pohonná jednotka se použije v Amaroku.

Podobný Fordu

Stejně jako u Fordu by měl být motor spojený s 10 stupňovou automatickou převodovkou a novým stálým systémem pohonu všech kol. Ten slibuje, že nový Amarok má být rychlejší a mnohem schopnější než model předchozí generace.

Základní verze Amaroku mají pravděpodobně pohánět jedny z přeplňovaných 2,0 litrových vznětových jednotek Ford. Nový Ranger se již nabízí s aktualizovanými verzemi čtyřválcových jednotek předchozího modelu. A proto je malá šance, že by Volkswagen přepracoval platformu tak, aby vyhovovala jeho vlastním čtyřválcovým dieselům. Protože náklady by mohly být příliš vysoké.

Existují plány na další expanzi. Takže je pravděpodobné, že Volkswagen půjde ve stopách Fordu a uvede na trh čistě elektrickou vlajkovou verzi modelu Amarok. Lars Menge, šéf marketingu produktů Volkswagen Užitkové vozy, řekl: „Pokud jde o systém pohonu, i nadále pro nový Amarok používáme vysoce účinné vznětové motory TDI.

„A v budoucnu má být k dispozici také výkonný V6 TDI plus další pohonné jednotky specifické pro daný trh. Jinými slovy, v závislosti na trhu se Amarok pohybuje vpřed efektivně a výkonně jako dieselové nebo benzínové vozidlo.“

Výroba vozu

Volkswagen také potvrdil některé podrobnosti o dalších výrobních plánech Amaroku. Vyrábí se v Jižní Africe a Argentině a z těchto dvou míst se začne vyvážet do celého světa. Naproti tomu předchozí model měl výrobní centrum v Hannoveru, které zásobovalo evropský trh vozidly.

Volkswagen a Ford potvrdily plány na spolupráci na konstrukci užitkových vozidel a pick-upů v létě 2020 jako součást rozsáhlého spojení mezi automobilovými giganty v řadě aspektů jejich podnikání.

„Volkswagen Commercial Vehicles učinil významný strategický krok navázáním spolupráce s Fordem. Nástupce Amaroku má být jedním z prvních plodů této spolupráce,“ řekl tehdy generální ředitel koncernu Volkswagen Herbert Diess.

Obě značky také oznámily investici v řádu miliard liber do začínající společnosti Argo AI s technologií autonomního pohonu, zatímco od roku 2023 chce Ford vyrábět elektrická vozidla na platformě MEB koncernu Volkswagen.

Zdroje: autoexpress, Top Vozíky