Bezpečnostní prvky pro cestující modely Tesla

Vozidla Tesla se osvědčila jako jedny z nejbezpečnějších na silnicích. Modely Tesla mají také bezpečnostní prvky v kabině pro cestující, když se vozidlo zaparkuje. 

Podle nedávné interakce mezi majitelem Tesly a Elonem Muskem na Twitteru nyní Tesla možná také vylepšuje bezpečnostní prvky vnitřní kabiny.

Majitelka vozu Tesla na Twitteru sdílela nedávnou událost, která se stala, když nechala svého teenagera v autě a myslela si, že auto zůstane zapnuté. Zatímco ona šla do obchodu. 

Podle uživatele byla obrazovka infotainmentu auta vypnutá. Teenager se obrazovky dotkl, aby ji znovu aktivoval. 

Poté položila Elonu Muskovi otázku ohledně opuštění systému HVAC (topení, ventilace a klimatizace) v kabině, pokud vůz dokáže detekovat cestující ve vozidle.

Na to generální ředitel společnosti Tesla odpověděl a objasnil, že teplota v kabině vozu se udržuje v bezpečném rozsahu. I když se zdá, že informační a zábavní systém je vypnutý. 

Důvod: ochrana kojenců, domácích mazlíčků a dalších cestujících, kteří mohou zůstat v kabině, když se vůz zaparkuje.

Další bezpečnostní prvky v kabině pro cestující

Interiér Tesla Model 3 černý; Bezpečnostní prvky pro cestující modely Tesla
Interiér Tesla Model 3

Poznamenal také, že se jedná o oblast zlepšení a vzhledem k tomu, že většina modelů Tesla dodávaných v posledních letech má kabinové kamery, můžou se použít k detekci cestujících a ponechání vozu na obrazovce infotainmentu.

Tato úroveň zpětné vazby a vývoje produktů je v automobilovém průmyslu neslýchaná. Není to také poprvé, co Elon Musk a tým Tesly využívají zpětnou vazbu od majitelů, aby dále vylepšili to, co je již v EV standardem, pokud jde o technologii.

Vylepšení funkce pro detekci kojenců, domácích mazlíčků a dalších cestujících v kabině v zaparkovaném režimu by dále zlepšilo bezpečnost ve vozidlech Tesla oproti většině dnešních aut na silnicích.

Tesla již ve svých vozidlech nabízí psí režim a táborový režim pro pohodlí a bezpečnost cestujících ve vozidle. 

Kamera v kabině umožňuje společnosti Tesla zavádět funkce, které dále vylepší stávající funkce. 

Z reakce Elona Muska by mělo být možné jej zavést do velké části současné flotily Tesly. A to prostřednictvím aktualizace OTA (over-the-air), až se připraví.

Zdroj: thedriven, Vapol