Paired Power představil 5kW solární kryt

Společnost Paired Power uvedla nový solární kryt PairTree o výkonu 5 kW měří 3,2 m x 5,2 m x 3,7 m. Pojme až 10 bifaciálních solárních panelů

Společnost Paired Power uvedla, že její nový solární kryt PairTree o výkonu 5 kW měří 3,2 m x 5,2 m x 3,7 m. Může obsahovat až 10 bifaciálních solárních panelů a rovněž se může používat v režimech on-grid nebo off-grid. Navíc může být spárovaný s lithium-iontovými akumulátorovými systémy až do velikosti 40 kWh.

Paired Power solární kryty

Kalifornská společnost Paired Power představila 5 kW solární kryt s vestavěnými možnostmi nabíjení elektromobilů.

Jeho produkt PairTree lze používat v režimech on-grid nebo off-grid. Dále je lze spárovat s lithium-iontovými bateriovými systémy s úložnou kapacitou až 40 kWh.

Kalifornská společnost Paired Power představila 5 kW solární kryt s vestavěnými možnostmi nabíjení elektromobilů
Paired Power

„Produkt se v současné době prodává pouze v USA. Firma Paired Power se zaměřuje na americký trh, ale zváží mezinárodní příležitosti,“ řekl mluvčí společnosti pro magazín pv.

Přístřešek pro auto pojme až 10 bifaciálních solárních modulů. Dále jej lze nainstalovat během jediného pracovního dne, kdy pouze dva pracovníci používají standardní ruční nástroje.

Nabíječky pro elektromobily

„Instalace tradičních nabíječek pro elektromobily a solárních přístřešků je časově a pracně náročný proces. Nemluvě o narušení a zpoždění výstavby,“ řekl generální ředitel Tom McCalmont. „Navrhli jsme PairTree, abychom eliminovali tyto potíže a učinili přechod na solární a EV nabíjení jednoduchým a škálovatelným. A zároveň, aby se stal dostatečně modulární a vyhovoval budoucím potřebám.“

Systém měří 3,2 m x 5,2 m x 3,7 m a podporuje jednoportové a dvouportové nabíjení „Level 2“ a univerzální nabíjecí rozhraní SAE J1772. J1772 5-pin je severoamerický standard pro elektrické konektory pro elektrická vozidla.

Systém stojí na ocelovém základu se zátěží, což podle společnosti umožňuje zákazníkům vyhnout se nákladným zakládacím pracím a dovolovat zpoždění.

Další možnosti využití

„PairTree nabízí další možnosti baterií nebo zemních šroubů pro zajištění nabíječky při silném větru,“ uvedl. „PairTree je navržený tak, aby se mohl instalovat vedle sebe v konfiguracích s více jednotkami pro dodatečný energetický výstup pro napájení dalších nabíječek.“

Také tvrdil, že systém potřebuje minimální údržbu, protože nemá žádné pohyblivé části.

„Nabíjecí stanice střídavého proudu se nabízí pro podporu nabíjení úrovně 2. Lze také přidat 120V zásuvkové panely pro podporu nouzového nebo dočasného napájení.“

Zdroje: pv-magazine, Towpoint