CT5 s elegantní 33 palcovou obrazovkou

Cadillac směřuje k budoucnosti zaměřené na elektrická SUV a minulý měsíc odhalil elektrický Escalade iQ, který se k Lyriqu EV připojí u prodejců příští léto. Americká luxusní automobilka však ještě před svým pravděpodobným zánikem poskytne svému staronovému sedanu s benzinovým motorem ještě jednu aktualizaci. Model CT5 2025, který odhalili na autosalonu v Detroitu, má novou tvář a modernější interiér s obrovskou 33 palcovou obrazovkou.

Nový vzhled CT5 jej uvádí do souladu s nedávným osvěžením modelu XT4, nejmenšího crossoveru značky Cadillac. Šikmé horizontální světlomety jsou nyní spojené s vertikálními LED prvky. Kryt hlavního světlometu technologové zasadili do ohbí těchto dvou LED pásů a spojuje se s ventilačním otvorem pod ním, čímž vzniká trojúhelníkový výřez v karoserii. U modelů CT5 Sport také ztmavili lišty a mřížku chladiče opatřili černou mřížkou. Paletu pro rok 2025 doplňují dvě nové barvy: Deep Space Metallic a Typhoon Metallic.

2025 cadillac ct5 rear
CT5

CT5: Největší změnu najdeme v kabině

Největší změna se odehrála v kabině, kde se přes palubní desku táhne nová 33 palcová LED obrazovka. Stejně jako v modelech XT4, Lyriq a Escalade s benzinovým motorem je obrazovka mírně nakloněná směrem k řidiči. 33 palcová obrazovka má dotykové funkce na obou stranách volantu. O aktuálnost modelu CT5 2025 se stará volitelný Wi-Fi hotspot 5G a sada aplikací Google integrovaná do infotainmentu, včetně Map Google a Asistenta. Do systému společnost integrovala také hlasový asistent Amazon Alexa.

Pro rok 2025 získá CT5 také více standardních asistenčních funkcí pro řidiče, a to asistenta řízení v mrtvém úhlu, který je navržený tak, aby zabránil kolizi při změně jízdního pruhu, a automatické nouzové brzdění na křižovatce. Nově je k dispozici rozpoznávání dopravních značek. Kupující si mohou pořídit také systém Super Cruise, což je systém General Motors pro hands-free jízdu na dálnici.

2025 cadillac ct5 interior
CT5 – interiér

Pohonné jednotky modelu CT5 se přenášejí beze změny. Základní přeplňovaný čtyřválec 2,0 litru má výkon 237 koní a točivý moment 350 N.m, zatímco přechod na šestiválec 3,0 litru s dvojitým přeplňováním přináší výkon 335 koní a točivý moment 550 N.m. Vůz je k dispozici s motorem o objemu 2,0 litru. CT5 má stále standardně pohon zadních kol, ale nabízí pohon všech kol a výkon přenáší přes desetistupňovou automatickou převodovku.

Model CT5 z roku 2025 začne s montáží v závodě Grand River v Lansingu v Michiganu od jara 2024. Cadillac uvádí, že ceny dorazí později. My očekáváme, že nový CT5 bude začínat těsně nad hranicí 40 000 dolarů (900 000 Kč). Cadillac rovněž naznačil, že později budou odhaleny osvěžené verze výkonově orientovaných modelů CT5-V a CT5-V Blackwing.

Zdroj: caranddriver, Vapol