Volkswagen Aero B bude konkurovat modelu Tesla Model 3

Německý koncern Volkswagen pravděpodobně v příštím roce představí nový elektromobil s názvem Aero B. Má konkurovat modelu Tesla Model 3

Volkswagen Aero B je nový elektromobil, který se může pochlubit dojezdem až 700 km. Naše exkluzivní obrázky ukazují, jak by tento model mohl vypadat.

Naši špionážní fotografové si všimli připravovaného modelu Volkswagen Aero B, který prochází testováním. To nám poskytlo dosud nejlepší pohled na rivala modelu Tesla Model 3.

Snímky ukazují, že nový plně elektrický sedan má podobný design jako řada ID VW. Příď je vpředu krátká a nízká, aby napomohla aerodynamickému výkonu. Nicméně vzhled spodní masky chladiče a světlometů připomíná SUV ID.4. Mřížka chladiče je stále maskovaná, ale pravděpodobně má být menší a u sériového vozu zakrytá. Naše exkluzivní obrázky ukazují, jak by mohl vůz vypadat, až dorazí na trh v roce 2023.

Volkswagen Aero B

Aero B, které se mělo začít prodávat příští rok, se poprvé předvedlo jako koncept s názvem ID. Vizzion na ženevském autosalonu 2018. Očekáváme, že jméno hotového vozu zůstane u tradiční konvence pojmenování ID. V roce 2018 šéfové Volkswagenu slíbili, že produkční sedan ujede 600 km na jedno nabití. Avšak s blížící se aktualizovanou platformou MEB značky by to Aero B mohlo překonat.

V prezentaci na UBS Paris Electric Car Day minulý měsíc Volkswagen odhalil „vylepšení“ platformy MEB, která by se mohla poprvé objevit na Aero B. Nový systém baterií a motoru zajistí dojezd 700 km na jedno nabití. Zatímco maximální rychlost dobíjení platformy MEB se zvýší ze 150 kW na 200 kW. Takže dobití o 10–80 procent by mělo trvat méně než půl hodiny. Vzhledem k relativně dlouhému rozvoru Aero B VW bez problémů zabuduje svou největší 77kWh baterii.

Lepší výkon

Zvýšit by se měl i výkon s potenciálem pro žhavou verzi GTX s pohonem všech čtyř kol, která nabídne zrychlení z 0-100 km/h za přibližně 5,5 sekundy. Současné SUV ID.4 GTX a ID.5 GTX vydávají 295 koní a 310 Nm točivého momentu. Toto je nastavení, které se s největší pravděpodobností objeví ve variantě GTX Aero B.

Volkswagen na trh uvede rovněž kombi verze Aero B s názvem ID. Space Vizzion
VW ID. Space Vizzion

Volkswagen nakonec uvede na trh také kombi verzi Aero B. Kombi se představilo pod názvem ID. Koncept Space Vizzion na autosalonu v Los Angeles v roce 2019. Tento vůz má ve výbavě dvoumotorový elektrický pohon, který produkuje silnějších 335 koní. Ale teprve uvidíme, zda se dostane do výroby.

Uvnitř očekáváme, že Aero B získá do výbavy stejnou kompaktní digitální palubní desku a 10 palcový informační a zábavní systém. Stejný jako u zbytku modelů Volkswagen, které jsou založené na MEB. A to s potenciálem větší 12 palcové obrazovky, která se objeví u edicí s vysokými specifikacemi.

zdroje: autoexpress, Vapol