Monitoring zaměstnanců Tesly na Facebooku

Americká společnost Tesla si najala PR firmu na monitoring zaměstnanců na sociální síti Facebook

Tesla si údajně najala PR firmu kvůli monitoringu zaměstnanců na sociální síti Facebook.

Tesla údajně zaplatila poradenské firmě, aby monitorovala interakce zaměstnanců na Facebooku, když někteří zaměstnanci chtěli vytvořit odbory v továrně společnosti ve Fremontu v Kalifornii.

CNBC citovala faktury a „jiné dokumenty“, které údajně ukázaly, že MWW PR monitorovala diskuse zaměstnanců na platformě. Ty se týkaly pracovních praktik společnosti a soudního sporu o sexuálním obtěžování. MWW PR údajně sledovala konverzace zaměstnanců ve skupině zaměstnanců společnosti Tesla na Facebooku v letech 2017 až 2018.

Monitoring zaměstnanců Tesly

PR firma monitorovala platformu sociálních médií „za účelem komentování organizačních snah a provádění výzkumu konkrétně o organizátorech. Přičemž pokračovala ve vývoji pracovních komunikačních plánů, seznamů médií a prezentací na základě jejich průzkumu,“ uvedla CNBC.

Tesla a MWW PR okamžitě neodpověděly CNN Business k vyjádření. Tesla (TSLA) také nereagovala na žádost CNBC o komentář.

V prohlášení pro CNBC MWW PR uvedla, že „v letech 2017-2018 konzultovala s Teslou široké zapojení zaměstnanců do komunikace během období rychlého růstu společnosti“.

Tesla si najala na monitoring svých zaměstnanců soukromou PR firmu MWW
Facebook – Meta

„V běžné praxi se kontroluje mediální pokrytí a veřejná společenská konverzaci o společnosti. Je to proto, abychom získali vhled do problémů a vnímání zainteresovaných stran o značce,“ uvedla firma.

Musk se stal hlasitým kritikem odborů, zejména snahy United Auto Workers organizovat své zaměstnance. V březnu vyzval odbory, aby ve firmě uspořádali pořadatelské hlasování. Řekl, že Tesla je schopná najmout a udržet si pracovníky na současném, velmi napjatém trhu práce tím, že jim dobře zaplatí a zachází s nimi. Avšak nezajímá se o to, aby ve společnosti hlasovali odbory.

Mluvil také o „svobodě projevu“ po svém oznámení, že kupuje Twitter.

„Svobodou projevu“ prostě myslím to, co odpovídá zákonu,“ uvedl v jednom ze svých mnoha nedávných tweetů na toto téma. „Jsem proti cenzuře, která jde daleko za zákon. Pokud lidé chtějí méně svobody slova, požádají vládu, aby v tomto smyslu přijala zákony.“ Musk také řekl, že si myslí, že Twitter by měl být více „neochotný mazat věci“ a „velmi opatrný s trvalými zákazy“.

Zdroje: edition.cnn, Top Vozíky